Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 11. mai 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Uus nitraaditundliku ala tegevuskava ootab arvamusi

Uus nitraaditundliku ala tegevuskava ootab arvamusi
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Maikuu jooksul saab igaüks arvamust avaldada Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundliku ala uue tegevuskava kohta, milles sisalduvad tegevused põllumajandusreostuse mõju vähendamiseks pinna- ja põhjaveele aastateks 2016-2020.

Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundliku ala tegevuskava aastani 2020 on järjekorras kolmas, mille koostamisel tugineti eelmise perioodi, aastate 2009–2011 tegevuskava elluviimise kogemusele ja uurimistööde ning seirete tulemustele. Vajadusel korrigeeritakse nitraaditundliku ala tegevuskava nelja aasta tagant vastavalt pinna- ja põhjavee seireandmetele..

Tegevuskava kiidab heaks Vabariigi Valitsus, kuid enne seda on see avalikul väljapanekul, mille ajal on kõigil võimalik esitada tegevuskava eelnõu kohta ettepanekuid ja vastuväiteid. Esitatud ettepanekutele ja vastuväidetele vastab tegevuskava koostamise korraldaja Keskkonnaministeerium kirjalikult kahe kuu jooksul, arvates alates ettepanekute esitamise tähtaja möödumisest.Ettepanekuid saab esitada kuni 27. maini 2016. Tegevuskava koostamist korraldab Keskkonnaministeerium.Tegevuskava ja tegevuskava seletuskiri on leitavad Keskkonnaministeeriumi veebilehel

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751