Kord aastas, 15. maiks, tuleb teatada PRIAsse põllumajandusloomade registrile mesilasperede arvud 1. mai seisuga.

- Kui palju on Eestis mesilasperesid?
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
10. maiks olid registrile teatatud 1812 mesilast, kus on 17 825 mesilasperet. Kõige rohkem mesilasperesid on Pärnumaal ja Lääne-Virumaal.
Täiendavalt laekuvate teatiste tõttu võivad arvud veel muutuda, seoses mesilate hilisema lisandumise või likvideerimise registreerimisega.
Artikkel jätkub pärast reklaami

- Kui palju on meil mesilaid?
- Foto: PRIA
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.