339 väikeettevõtet saavad 4,99 miljonit eurot toetust

339 väikeettevõtet saavad 4,99 miljonit eurot toet
339 väikeettevõtet saavad 4,99 miljonit eurot toetust

20. juuniks määras PRIA 339 väikesest põllumajandusettevõtjast taotlejale 4 990 541 eurot väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetust. See toetus on MAK 2014-2020 meetme 6 “Põllumajanduslike majapidamiste ja ettevõtluse areng” alaliik

Veebruaris toimunud taotlusvoorus esitati kokku 570 taotlust. Kuna eelarve nende rahuldamiseks oli 5 mln eurot, määrati toetused hindepunktide alusel saadud paremusjärjestuse põhjal. 21 taotlust ei kogunud minimaalset vajalikku 14 punkti, 191 jaoks ei jätkunud eelarvet. 18  taotlust polnud abikõlbulikud. Peamiseks põhjuseks oli nõutava müügitulu puudumine - kontrollimisel selgus, et tegelik müügitulu oli väiksem kui taotleja oli taotlusel näidanud.

Toetust taotleti eelkõige põllumajandusseadmete ostmiseks ja ehitiste rekonstrueerimiseks. Esimene osa toetusest makstakse välja 30 päeva jooksul.

Täpsema kokkuvõtte ja toetusesaajate nimed avaldab PRIA lähiajal kodulehel. Otsused saadab PRIA ettevõtjatele kas e-postiga või tähitud kirjaga – nii, nagu taotleja on soovinud. Raha laekumise kohta saab infot e-PRIAst.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised