Põllumeestel raske aasta: põud ees, vihm taga

Põllumeestel raske aasta: põud ees, vihm taga
Põllumeestel raske aasta: põud ees, vihm taga

Kevadise põua tõttu on Valgamaa tänavune viljasaak põllumeeste hinnangul mullusest ligikaudu kolmandiku võrra väiksem ning olukorda raskendavad veelgi praegused tihedad vihmasajud, kirjutab Valgamaalane.

Tõlliste vallas mitmesajal hektaril teravilja kasvatav ettevõtte Joka Maa juhatuse liige Kaido Edenberg tõdes, et viljasaak jääb sel aastal veidi alla kolme tonni hektarilt, nagu ta kevadel ennustas. Edenbergi sõnul hakkab märjal koristusperioodil vilja tärkliseseisundit näitav langemisarv vähenema ning ühel hetkel vili enam saia tegemiseks ei kõlba, kuid söödaviljaks saab seda endiselt kasutada, kuid selle kokkuostu hind on madalam.

Ain Juurikas, kes kasvatab Helme vallas 150 hektrail talinisu, otra, hernest ja rapsi, ütles, et viljakoristus edeneb kehvalt, siiani on vili käes 60 hektarilt, vihmase ilmaga seda koristada ei saa. Eriti kehv on tal lugu herne- ja rapsisaagiga, mis on poole väiksemad kui eelmisel aastal. Sugugi hästi ei mõju ka suuremad kuivatamise kulud ja asjaolu, et vilja börsihinnad on jätkuvas languses. 

Puide talu peremees Mati Nurm tõdes, et kahjumist pääsu pole, kuid lisas, et põllumees sõltub paratamatult ilmaoludest ja olukorraga tuleb kohaneda. "Eks see põllumajandus ole selline risky business."

Loe pikemalt Valgamaalasest. 

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised