Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 29. september 2016

Vaata, kes võistlevad tänavusel Eesti Künnimeistrivõistlusel

Vaata, kes võistlevad tänavusel Eesti Künnimeistrivõistlusel
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Eesti künnimeistrivõistlused avatakse homme, 30. septembril kell 13.00. Võistlust peetakse kolmes kategoorias - noorte-, vaba- ja meistriklass.

Meistriklassis võistlevad oma ala spetsialistid, aga vabaklassis saavad kätt proovida sisuliselt kõik huvilised. Praeguseks on ennast registreerinud neliteist võistlejat. Kaspar Järvala Künniklubist, künnab Kvernelandi võistlusadraga ja traktoriga Fiat 80-90Dt. Kaspar Järvala Künniklubist, künnab Kvernelandi võistlusadraga ja traktoriga New Holland T5.95. Dotnuva Baltic ASist, künnab Kvernelandi võistlusadraga ja traktoriga Case JX1100U., Kesa Agro OÜst, künnab Kvernelandi võistlusadraga ja traktoriga MTZ-82. Stokker Agri OÜst, künnab Kvernelandi võistlusadraga ja traktoriga Kubota M9960, Kaspar Järvala Künniklubist, künnab Kvernelandi võistlusadraga ja traktoriga New Holland T5.95. Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, künnab Kvernelandi võistlusadraga ja traktoriga Valtra N92. 

Meistrite klassis on tavaatradega kündmas:

1. Kaspar Järvala

2. Pille-Riin Reinaus

3. Raido Kunila

4. Indrek Zilensk

Meistrite klassis võistlevad pöördatradega:

1. Jüri Lai

2. Priit Puuorg

3. Indrek Mägi

Künnikultuuri propageerimiseks on välja kuulutatud ka VIP künnivõistlus, kus sirget vagu ajavad:1. Illar Lemetti, Maaeluministeeriumi kantsler;2. Indrek Kullam, Kehtna vallavanem;3. Jüri Aarma, Maalehe ajakirjanik;4. Peeter Raidla, Postimehe ajalehe MaaElu peatoimetaja;5. Mait Maltis, laulja;6. Tõnu Post, Põllumeeste Keskliidu president;7. Kristina Zara Metros, Missis Estonia;8. Kati Vatmann, kirjanik;9. Brigita Murutar, laulja;10. Marek Lemsalu, endine profijalgpallur ja Eesti rahvusmeeskonna kapten.Võistluseid kommenteerib Venno Loosaar. 

Vabaklassis võistlevad pöördatradega:

1. Mart Raudsep

2. Bogdan Dorosh

3. Mait Pajo

Neljanda võistlejana on ennast üles andnud ka Elari Mäekivi

Noorte klassis, kus võistlejad on nooremad kui 21. aastat, võistlevad:

1. Keit Uusen

2. Mark-Hubert Heil

3. Arko Arras

4. Karl Kihva

Käesoleva aasta meistrid esindavad Eestit järgmise aasta künni maailmameistrivõistlustel Keenias 1. ja 2.detsembril 2017.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150