Põllumeeste ühistu KEVILI tähistas 15. oktoobril Rõngu terminali valmimist suure avamispeoga. Rõngu terminal on Lõuna-Eesti kaasaegseim ja suurim viljaterminal, mis mahutab 50 000 tonni teravilja ning suudab ühe tunni jooksul vastu võtta 400 tonni saaki ehk 16 veoautotäit.

- Suur fotogalerii: KEVILI avas Rõngu terminali
- Foto: Ardo Kaljuvee
Rõngu viljaterminali ehitus läks maksma 8,66 miljonit eurot, millest 1 miljoni moodustas KEVILI liikmete omafinantseering, 1,6 miljonit PRIA toetus ning ülejäänu kaeti laenuga Swedbankist.
Rõngu viljaterminal ehitati koostöös ASiga Nordecon Betoon. Tehnoloogia tarnijaks oli Lachenmeier-Monsun ja seadmete paigaldaja Rantipol OÜ.Rõngu terminali juhib 2016. aastast Kaupo Ojavee, kelle meeskonnas on 5 inimest.
KEVILI Rõngu terminal

87 fotot
- KEVILI Rõngu terminali avamine
- Foto: Ardo Kaljuvee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Põllumajandustoetused on võõras raha - samas tegutsevad paljud valdavalt vaid toetuste nimel, ütleb põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu esimees Jaak Läänemets.
Yara on formuleerinud YaraVita® tooted kas vesilahuse või suspensioonina, vastavalt sellele, kuidas ja mis aja jooksul on taimedele toiteelemendid vajalikud. Vesilahus tähendab seda, et toiteelemendid on vees juba eelnevalt lahustatud ning seetõttu on nad taimedele koheselt ja kiiremini kättesaadavad. Samas on nende toimeaeg tänu sellele lühem, kui näiteks suspensioonidel.