Maaeluminister sõitis visiidile Hiina Rahvavabariiki

Maaeluminister sõitis visiidile Hiina Rahvavabarii
Maaeluminister sõitis visiidile Hiina Rahvavabariiki

Maaeluminister Urmas Kruuse viibib 4.-7. novembrini ametlikul visiidil Hiina Rahvavabariigis Kunmingis, kus osaleb Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide põllumajanduskaubanduse ja majanduskoostöö foorumil. Kavas on ka kohtumine Hiina põllumajandusminister Han Changfuga.

Minister Urmas Kruuse sõnul on visiidi peamine eesmärk riikidevaheliste suhete arendamine, et luua eeltingimused Hiina turu järkjärguliseks avamiseks Eesti toidutootjatele. „Osalemine Kunmingis toimuval 16+1 formaadi kohtumisel Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide vahel on Eesti jaoks oluline ennekõike infovahetuse seisukohalt. Kohtumisel on laual mitmed ettepanekud riikidevahelise põllumajanduskoostöö süvendamiseks. Eesti näeb seni kasutamata potentsiaali eelkõige põllumajandussaaduste kaubanduse ja teaduskoostöö vallas,“ ütles minister Urmas Kruuse.

Laupäeval, 5. novembril on kavas Maaeluminister Urmas Kruuse ja Hiina põllumajandusminister Han Changfu kahepoolne kohtumine. Kohtumisel tehakse kokkuvõtteid senisest Eesti ja Hiina ametkondade koostööst, kavas on leppida kokku tulevastes kohtumistes ning edasise koostöö põhieesmärkides aastateks 2017–2018.

Minister Urmas Kruuse külastab ka samal ajal Kunmingis toimuvat Hiina 14. rahvusvahelist põllumajandus-kaubandusmessi ning sealset Eesti stendi, kus nelja päeva jooksul esitletakse messikülastajatele ja piirkonna ostujuhtidele Eesti toitu.

Ministrit saadavad visiidil Maaeluministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ja välissuhete osakonna peaspetsialist Galina Jevgrafova.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised