Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 1. detsember 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Repinski: Ärme vastanda suuri ja väikeseid põllumajandustootjaid

Repinski: Ärme vastanda suuri ja väikeseid põllumajandustootjaid
Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Põllumajanduspoliitika meetmed peavad aitama säilitada põllumajanduse mitmekesise struktuuri, kus suurtootjate kõrval on oma koht väikestel ja keskmiste suurusega tootjatel, ütles maaeluminister Martin Repinski eile Türi Kultuurikeskuses toimunud Eestimaa Talupidajate Keskliidu kongressil.

Maaeluminister Martin Repinski sõnul tuleb hoiduda suurte ja väikeste põllumajandustootjate vastandamisest.  „Põllumajanduse struktuuris on oma koht kindlasti nii peretaludel kui suurtel tootmisüksustel. Võtmeküsimus on, kuidas me mitmekesist põllumajanduse struktuuri säilitada ning kõigile konkurentsivõimet suurendavaid toetusmeetmeid pakkuda,“ ütles Martin Repinski.„Põllumajanduse kontsentreerumise taustal peame tagama väikeste ja keskmiste põllumajandustootjate säilimise. Väiketootjate konkurentsivõime eelduseks on ühistegevus, spetsialiseerumine ja nišitootmine, aga ka eksport.“

Minister Repinski sõnul on meie põllumajandustoodetel suur ekspordipotentsiaal, kuid riik peab toetama  ettevõtjaid eksporditurgudele sisenemisel. “Väga oluline on saada toimima eksporditurud, selleks tuleb leida parimad tooted ja turud, millele keskenduda. Töö uute turgude avamiseks on käimas, ühtlasi olen võtnud selle prioriteediks oma ametiajal,“ lisas Repinski.Minister andis kongressil ülevaate 2017. aastal makstavatest toetustest. Ministri sõnul makstakse 2017. aasta alguses välja 16 miljonit eurot kriisiabi, samuti taastatakse järgmisest aastast alates üleminekutoetused summas 19,9 miljonit eurot.Türi Kultuurikeskuses toimunud Eestimaa Talupidajate Liidu kongressil „Üks mõisnik üle maa?“ olid fookuses põllumajanduse kontsentreerumisega seotud väljakutsed.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105