Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 19. detsember 2016

Kvaliteedimärkide ja ekspordivõimekuse uuringute esitlus

Kvaliteedimärkide ja ekspordivõimekuse uuringute esitlus
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Täna, 19. detsembril kell 12 esitletakse Maaeluministeeriumi väikeses saalis Eesti Konjunktuuriinstituudi poolt 2016. aastal läbiviidud kvaliteedimärkide uuringu ja ekspordivõimekuse uuringu tulemusi.

Maaeluministeerium tellis Eesti Konjunktuuriinstituudilt (EKI) uuringud „Erinevad võimalikud päritolunimetuse, geograafilise tähise või garanteeritud traditsioonilise eritunnusega toidud ja joogid Eestis“ ja „Eesti toidusektori ekspordivõimekus (jätku-uuring 2016)“.

Kvaliteedimärkide uuringust selgub, millised oleks Euroopa Liidu (EL) kvaliteedimärkide taotlemiseks potentsiaalsed Eesti põllumajandustooted, toidud ja joogid. Samuti annab uuring ülevaate EL kvaliteedimärkide süsteemist ja riikide praktikast.Ekspordivõimekuse uuring annab ülevaate Eesti toidusektori ekspordivõimekusest piima-, liha- ja kalasektoris.Uuringu tulemusi esitlevad Marje Josing ja Evelin Ahermaa (EKI). Kommenteerivad maaeluminister Tarmo Tamm ning kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736