Volinik Phil Hogan: Peate Eestis ära tegema kodutöö

Volinik Phil Hogan: Peate Eestis ära tegema kodutö
Volinik Phil Hogan: Peate Eestis ära tegema kodutöö

11. aprillil toimus Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee põllumajanduse grupi liikmete kohtumine Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hoganiga.

Hogan rõhutas, et viimase kriisi valguses võib väita, et praegused ÜPP meetmed pole piisavad – vaja riskijuhtimise meetmeid, mis tuleks toime volatiilsusega; muidugi jätkame turule orienteeritust, kuid volatiilsus on probleem.

Komisjonis käib praegu erinevate peadirektoraatide töö Veermani raporti soovituste üle: enne aasta lõppu tuleb tarneahela teemadel komisjonilt ettepanek. Konkurentsiõiguse valdkond on keeruline, aga piimapaketi näol on pretsedent olemas.

Hogan rõhutas, et kui pole põllumehi, siis ei saa me pakkuda lahendusi, ka avalike hüvede valdkonnas. Samas on selge, et avalikud hüved tuleb põllumeestele hüvitada; kui ühiskonnal on nõudmised, siis tuleb ka maksta.

Volinik ei jätnud kahtlust, et ettepanek otsetoetuste ettevõttepõhiseks piiramiseks (nn capping) tehakse, et soodustada väikeseid ja keskmisi ettevõtteid.

EPKK juhatuse esimees Roomet Sõrmus rõhutas oma sõnavõtus võrdsete konkurentsitingimuste olulisust, asjaolu, et tootmisstruktuurid liikmesriikides on erinevad, püsirohumaade probleeme ja interventsioonimeetmete teemat (nt piima hinnad langevad kriisi ajal sekkumiskokkuostust madalamale tasemele).

Hogan viitas vastuseks, et Baltikum sai Vene embargo puhul EL-lt mitmel korral erakorralist abi – komisjon sai erilisest olukorrast aru. Samas rõhutas volinik „Peate ise tegema ka kodutööd, teil on väga suur kontsentratsioon tootmises, peate tegema sisemisi reforme ühistegevuses, et probleeme lahendada.“

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised