Maamessi parimad palad: põllutehnika

Maamessi parimad palad: põllutehnika
Sike Agri toob messile Lemkeni pritsi

20.-22. aprill toimub Tartus Maamess. Uurisime, mida huvitavat tänavu näha saab ja tegime oma valiku parematest paladest ning toome teieni need masinad-seadmed, mida kindlasti tasuks messil uudistama minna.

Roomikud, mida näidatakse maailmas esmakordselt

Hensutracks roomikud on spetsiaalselt murutraktoritele mõeldud. Neid roomikuid näidatakse Maamessil maailmas esmakordselt. Roomikud võimaldavad murutraktorit kasutada aastaringselt, näiteks talvel lumekoristuseks lisades traktorile saha ning kevadel niisketel pinnastel mullaparandustöödeks.

Estonian Agri Company näitab Fliegl ADS haagist

Haagise omapära seisneb hüdrauliliselt liikuvas esiseinas, mis tühjendab haagise kallutamise asemel, tagades seeläbi probleemideta mahalaadimise ka madalates hoonetes. Lükandsüsteem on innovaatiline ning patenteeritud. Tänu materjali tihendamisele on haagisel ka kuni 60% rohkem laadimisruumi. Haagise tagumisel küljel asuv laotusseade on võimalik asendada paljude erinevate seadmetega, näiteks tagaluugiga või ümberlaadimisteoga, muutes haagise universaalseks.

Fliegl ADS haagis
Fliegl ADS haagis

Paide Masinatehas esitleb Humus 10CT haagist

Eesti turul tutvustatakse esmakordselt haagist, mis sobib kasutamiseks eriti rasketes tingimustes. Humus 10CT on väga vastupidav ja tänu sellele leidnud kasutust nii põllumajanduses kui ehituses. Haagis on aasta pikkuse arendustöö tulemus, mis saavutati koos Volvo rasketehnika müüjaga Rootsis. Haagis on toodetud Eestis ning mõeldud eeskätt nõudlikumale kliendile.

Baltic Agro Machinerylt kolm uut masinat: 

1. John Deere T670 klahvkombain

Maailma suurima aktiivsepareerimis- ja sõelapinnaga klahvkombain. John Deere T- seeria on viinud saagikoristuse ja kultuurivahetuse kiiruse uuele tasemele - ümberseadistamine kultuuride vahel vaid viie minutiga. Messikombain on varustatud uue pikendatava põhjalauaga heedriga John Deere 625X, mille lauapikkus on turul konkurentsitult kõige pikem, tagades minimaalse terakao rapsikoristusel. Külgvikatite kinnitamine käib vaid kolme minutiga, mis on samuti kiireim lahendus, mis turul pakkuda.

2. John Deere 9620RX – nelja roomikuga traktor.
Antud mudelil kasutatakse Cummins 15 liitrise töömahuga turbodiiselmootorit QSX15. Traktori nimivõimsus on 620hj ning maksimaalne võimsus 670hj. Mootorit iseloomustab veel suur püsivõimsuse vahemik 1550-2100p/min ning pöördemoment 2800Nm. Nelja roomikuga veermikukontseptsioon tagab minimaalse pinnase erisurve juures suurima veojõu ülekande maapinda. Traktori, navigatsiooni ja haakeseadmete juhtimine läbi CommandCenter Gen 4/4600 puutetundliku ekraani, mis on nüüdsest veelgi lihtsam. Traktoril on nelja punkti kabiinivedrustus, mis tagab masina juhile mõnusa ja stressivaba tööpäeva. Nelja paralleelvardaga varustatud kabiinivedrustuse süsteem tagab kabiini minimaalsed horisontaal-suunalised liikumised raami suhtes. CommandView III kabiin on avara ja hea vaateväljaga, kus klaasipinda koguni 6,52m².  Masinal on 360° valgustatus LED töötulede paketiga, mis tagab ülihea nähtavuse ka öösel töötades. Traktoril on võimas hüdrosüsteem - pumba tootlikkusega kuni 435l/min. Euroopa Liidu liikmesriikides on John Deere 9RX oma esimese tootmisaastaga 2016 saavutanud turuosa 50% nelja roomikuga traktorite arvestuses. Traktor on valmistatud Waterloo tehases, Iowas, Ameerika Ühendriikides. 

John Deere 8400R
John Deere 8400R

Stokker esitleb messil traktorit JCB Fastrac 4220 ja ratasekskavaatorit JCB Hydradig

JCB Hydradig on innovatiivne ja ainulaadne ratasekskavaator. Enneolematu nähtavus kabiinist (kõigile neljale rattale) ja manööverdusvõime kitsastes oludes (4-ratta-pööramine), stabiilsus (madal raskuskese) ja kerge juhitavus, mobiilsus (40 km/h). JCB Hydradig on parim kaevamis-, tõstmis-, laadimis- ja teistes töödes kitsastes linnatingimustes, teehoolduses ja trassiehituses.

JCB Fastrac 4220 on traktorite uue põlvkonna esindaja, kus on ühendatud innovatsioon ja 25 aasta pikkune unikaalne JCB Fastrac kogemus. Innovatsioon:  sujuv juhtimine, suuremad töökiirused, unikaalne isetasanduv täisvedrustus +  Unikaalsed JCB Fastrac funktsioonid: võrdse suurusega rattad, 50:50 raskuse jaotumine ja 4 ratta ketaspidurid ABS-iga.

Mõlemad masinad on toodetud Inglismaal.

JCB Hydradig
JCB Hydradig

Saare Talutehnika OÜ tutvustab uut tüüpi kaarutajat-vaalutajat

Seade on unikaalne sellepoolest, et võimaldab teha mitut funktsiooni: kaarutada, vaalutada nii küljele kui keskele. Hetkel pole kellelgi teisel pakkuda sellise töölaiusega samasuguseid funktsioone täitvat masinat. Võrdluseks võib olla  see aspekt, et kui farmer peab soetama 2 eraldi seadet 6 m vaalutaja ja 6 m kaarutaja, siis maksavad need vähemalt sama raha, kusjuures vaaluutaja on siis ikka ainult kas küljele või keskele. Masinal on oma hüdrosüsteem  koos  hüdropumbaga,  mis käib otse Jõuvõtu võlli otsa, elektriline jagaja, mis võimaldab erinevaid funktsioone sisse  välja lülitada kabiinist. Vastavalt vajadusele  saab erinevad “ rehad“ välja lülitada   vastavalt soovitud tööoperatsiooni teostamisele.

Saare Talutehnika OÜ tutvustab uut tüüpi kaarutajat-vaalutajat
Saare Talutehnika OÜ tutvustab uut tüüpi kaarutajat-vaalutajat

Multifunktsionaalne Multihog väiketraktor

Multihog väiketraktori näol on tegemist multifunktsionaalse masinaga, mis võimaldab teostada väga erinevaid töid sõltuvalt aasta-ajast ja vajadusest, näiteks talvel lumetõrjet ning kasutada suvel teehoolduses. Masinale on võimalik paigaldada üle 40 lisa erinevateks töödeks. Multihog väiketraktorit esitletakse Eestis esmakordselt ja seda firma Raktoom poolt.

Taimekaitsepritsi esmaesitlus Baltikumis

Sike Agri toob messile Lemkeni tippinseneride poolt välja töötatud ning rohkete innovaatiliste lahendustega järelveetava taimekaitsepritsi Lemken Vega 12. Messil toimub pritsiesmaesitlus Baltikumis.

Konekesko Eesti on messil kohal nii põllu- kui metsatehnikaga

Kindlasti tasub uudistama minna Hakki Pilke uut profile mõeldud halumasinat Easy 43, uut Kobelco ekskavaatori mudelit SK180LC-10, miniekskavaatorit Kubota KX019-4 ning kompaktset Kubota teleskooptõstukit KTH4815. 

Ühtlasi on Maamessil väljas Claas Lexion teraviljakombain 770 TERRA TRAC, ruloonpress CLAAS ROLLANT 454 RC UNIWRAP, mineraalväetiselaotur Bogballe M3W, Hardi taimekaitseprits, UMEGA haagised ning palju muud huvitavat tehnikat.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised