Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 2. mai 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Minister: pean Tori Hobumajanduskeskuse rahastamist MAK-st õigeks

Minister: pean Tori Hobumajanduskeskuse rahastamist MAK-st õigeks
Foto: Äripäev AS
Maaeluminister Tarmo Tamm peab Tori Hobumajanduskeskuse rahastamist MAK-st õigeks, sest tehtavad investeeringud aitavad kaasa ühe osa põllumajandussektori, milleks on hobumajandus, üldise tulemuslikkuse parandamisele.

Maaeluminister vastas 28. aprillil põllumajandusorganisatsioonide pöördumisele seoses Tori Hobumajanduskeskuse loomisega, milles organisatsioonid pidasid oluliseks Tori Hobumajanduskeskuse väljaarendamist, mis aitaks kaasa turutõrget omavate teenuste osutamisele hobumajandussektorile, hobumajanduses toodetava lisandväärtuse kasvatamisele, hobumajanduse ekspordi kasvule, hobusekasvatusega seotud kultuuripärandi ja oskusteabe säilitamisele ning piirkonna turismipotentsiaali realiseerumisele.

Samas ei toetanud tootjad keskuse arendamise rahastamisega MAK investeeringumeetmest.Maaeluministeerium annab kirjas teada, et hetkel on Tori Hobumajanduskeskuse arendamise osas kokku lepitud, et keskus hakkab toimima Maaeluministeeriumi haldusalas tegutsevaid muuseume ühendama hakkava sihtasutuse koosseisus, mis võimaldab luua sünergiat põllumajandusmuuseumide tegevusega.Keskuse arendamise rahastamist kommenteerides märgib minister, et maaeluministeerium peab MAK investeeringumeedet 4.1 kõige õigemaks allikaks, sest tehtavad investeeringud aitavad kaasa ühe osa põllu-majandussektori, milleks on hobumajandus, üldise tulemuslikkuse parandamisele. Samas ei ole meede 4.1 ainus arengukava meede keskuse investeeringute toetamiseks – keskuse mittepõllumajanduslikke investeeringuid on kavas toetada arengukava meetmest 6.4 „Investeeringud majandustegevuse mitmekesistamiseks maapiirkonnas mittepõllumajandusliku tegevuse suunas“.Minister Tamm mõistab tootjate muret seoses meetme 4.1 vahendite pingelise olukorraga ja et põllumajandussektoris on jätkuvalt suur nõudlus investeeringutoetuste järele. Minister kinnitab vastuskirjas, et meede 4.1 on esimesi, mille eelarvet suurendatakse, juhul kui arengukava teistes meetmetes jääb vahendeid üle ning on oht, et ilma ümbersuunamiseta jääksid need üldse kasutamata. Samas rõhutab maaeluminister, et Tori hobumajanduskeskuse investeeringut ei peaks vastandama ülejäänud põllumajandussektoriga, kuivõrd selle kasusaajaks on hobumajandussektor laiemalt, mis on osa meie põllumajandussektorist. Tori hobumajanduskeskus on hea näide sektoriülesest investeeringust, mille vajalikkuse osas on ühiselt kokku leppinud hobu-majandussektor, kohalik omavalitsus ning maavalitsus. Seda laadi kokkuleppeid peaks võtma eeskujuna ka muudele valdkondadele, kuivõrd läbi ühistegevuste ja sektoriüleste investeeringute saame sektori arengule suurema tõuke anda.Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751