Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 4. mai 2017

HKScan hakkas suurelt koondama

HKScan hakkas suurelt koondama
Autor: Äripäev AS

Rakvere lihakombinaadi omanikfirma Soome lihatööstus HKScan teatas kogu kontserni hõlmavast töökohtade kärpimisest, mis puudutab ka Eestit, teatas ettevõte.

Kokku väheneb börsiteate kohaselt HKScani töötajate arv 160 inimese võrra, kellest 60 on Soomes ja teist sama palju Rootsis. Eestis koondatavate arv ei ole veel teada.

HKScani esimese kvartali käive kahanes 4 protsenti, 421 miljonile eurole eelmise aasta sama ajaga võrreldes. Ettevõtte kahjum suurenes, miinust kogunes 6,8 miljonit eurot, aasta tagasi oli kahjum 4,3 miljonit eurot, teatas ettevõte börsile.Selle aasta väljavaateid ettevõte ei muutnud, lootes 2017. aasta lõpuks jõuda 13,2 miljoni suurusesse kasumisse, mida on umbes sama palju kui eelmisel aastal.HKScani president ja juht Jari Latvanen ütles börsiteate vahendusel, et grupi esimese kvartali tulemused pole rahuldavad, pidades eeskätt silmas maksustamiseelset tulu ning rahavoogu. “Peamiselt on põhjuseks Soome turul töödeldud toidu kategoorias vähenenud hinnamarginaalid,” ütles Latvanen ja lisas, et suured olid ka administratiivsed kulud.Ettevõte toob positiivse trendina välja, et tarbijate enesekindlus on HKScani koduturgudel suurenenud ning ka Aasia eksport läheb hästi.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736