Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 24. mai 2017

Syngenta esimene täiesti uue toimeainega puhtimisvahend jõudis Eestisse

Syngenta esimene täiesti uue toimeainega puhtimisvahend jõudis Eestisse
Autor: Syngenta Eesti

Uusi taimekaitsevahendeid tuleb turule küllalt tihti, täiesti uue toimeainega tooteid seevastu väga harva. Syngenta on aga turule tulnud uue põlvkonna SDHI grupi toimeainega sedaksaan.

Sedaksaan sisaldub kõikides Vibrance nime kandvates puhtimisvahendites, milledest täna on Eestis registreeritud Vibrance Duo. Tooteperekonda iseloomustab nn Rooting Power tehnoloogia – tänu uue toimeaine väga soodsatele biokeemilistele omadustele see mitte ainult ei ole tõhus haiguste tõrjel ja seemnete kaitsel, vaid soodustab tugeva ja hästi arenenud juurestiku moodustumist.

Kas teadsid, et Syngenta puhtimisvahendites olevad põhitoimeained ei sisaldu Syngenta kasvuaegselt kasutatavates fungitsiidides ja vastupidi? See on meie viis teha põllumajandustootjate elu lihtsamaks ning võidelda resistentsete kahjustajate tekke vastu.

Vibrance Duo on kontaktse, süsteemse ja profülaktilise toimega puhtimisvahend seemnetega ja mullas levivate haigustekitajate vastu ning mõeldud kasutamiseks suvi- ja talinisul, rukkil ning suvi- ja talitritikalel. Toote eripäraks on eriti tugev toime lumiseenele ning Rhizoctonia sp. poolt põhjustatavale tõusmepõletikule – täna on Vibrance Duo ka ainus puhtimisvahend, mis viimase vastu on registreeritud ja sellele piisavat toimet omab. Rhizoctonia sp. levib eriti jõudsalt otsekülvi- ja minimeeritud mullaharimisega süsteemis ning kuna seen nakatab enamikke kultuure, on see enamasti põllul olemas. Lumiseene osas väärib märkimist süvenev resistentsuse pobleem.

Vibrance Duo on põllumeestele kättesaadav sügisest 2017.

Loe toote kohta pikemalt SIIT

Jaanika Mirka

Syngenta Eesti

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736