Tulevastele põllumeestele loodi uus toetusfond - Veski Mati stipendium

Balti Veski AS juhatuse esimees Lauri Mõtsnik
Balti Veski AS juhatuse esimees Lauri Mõtsnik

Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fond ja Balti Veski alustasid koostööd stipendiumite väljaandmiseks Eesti Maaülikooli edukatele üliõpilastele, mille kaudu motiveeritakse bakalaureuseõppe esimese aasta üliõpilaste edasijõudmist ning valitud eriala süvitsi tundmaõppimist. Stipendiumi suurus on 6000 eurot ühele tudengile 2 aasta jooksul.

Balti Veski tegevjuht Lauri Mõtsnik peab õpingute toetamist eriti oluliseks mitte ainult tudengitele, vaid ka teraviljakasvatajatele ja tootjatele. „Balti Veski üks olulisi eesmärke on suurendada oma tegevust kvaliteetse kohaliku teravilja kasvatamise ja töötlemise valdkonnas. Lisaks senisele tegevusele oleme valmis andma kohalikele teraviljakasvatajatele uusi võimalusi oma toodangu realiseerimiseks ning väike- ja suurtootjatele õiglase hinna ja kvaliteedi suhtega toorainet. Selleks, et suudaksime pakkuda nii lõpptarbijaile kui pagaritööstustele parimat võimalikku teraviljatoodangut, olemegi loonud stipendiumi näol kasvulava uue põlvkonna teadustöö ja teraviljakasvatamise sünniks,“ kinnitab Mõtsnik.

Joosep Tootsi Fondi juhatuse liige Kairit Prits sõnas, et kuna Eesti Maaülikool kuulub just põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli hulka, siis on selle valdkonna tudengite õpingute toetamine ettevõtte poolt väga tänuväärne panus ühiskonda. „Koostöös Balti Veskiga saab üliõpilane juba varakult teada oma võimalustest praktika- ja tööturul ning õppeedukust stimuleeriv stipendium võimaldab üliõpilastel areneda, saamaks teadmisi tulevikus jõuliselt praktikas rakendada“.

Eesti teravilja turg oli Eurostati andmetel 2016. a. ligi 1,036 miljonit tonni, käibega 1,5 miljardit eurot, millest eksporditakse ligi 60%. Seega on teravilja turul väga suur mõju riigi SKP-le ning seda loetakse üheks strateegiliselt kõige tähtsamaks sektoriks põllumajanduses ja tootmises. 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised