Fotod: Rekordarv osalejaid Scandagra põllupäeval

Fotod: Rekordarv osalejaid Scandagra põllupäeval
Fotod: Rekordarv osalejaid Scandagra põllupäeval

Tänavuse suurima osalejate arvuga põllupäeva korraldas sel kevadsuvisel hooajal Scandagra Eesti. Põllupäev toimus 5. juulil Karijärve külas Tartumaal.

Uurides osalejatelt mis neid kohale meelitas, öeldi, et kindlasti oli üheks põhjuseks ka see, et põllupäev toimus tuntud teraviljakasvataja, Rannu Seemne juhi Madis Ajaotsa põldudel. Ja et igaüks tahab ju teada, kuidas täpselt sellised ilusad põllud on kasvatatud ning peremees vastas ka tekkinud küsimustele. Lisaks toodi välja, et kogu põllupäeva korraldus oli väga heal tasemel ja oli ka aega omavahel suhelda tassi kohvi kõrval.

Rannu Seemne juht Madis Ajaots vastas hea meelega kõikidele küsimustele.
Rannu Seemne juht Madis Ajaots vastas hea meelega kõikidele küsimustele.

Põllupäeva avasõnad lausus ettevõtte juht Jurgita Radzevičė, kes oli nii ettevõtte tulemustega, kui heade ja püsivate kliendisuhetega rahul. Peale teda andis viljaturust ülevaate tootejuht Marge Pähkel ja siis siirduti gruppideks jaotatuna põldudele, kuhu oli rajatud kokku 17 katset ja külvatud mitmeid teravilja- ning rapsisorte.

Näha sai 13 talirapsisorti, millele on taimekaitselahendused teinud Bayer, BASF, Berner, Syngenta ja Adama.
Väga huvitav oli Scandagra riikidevaheline katse nisule, kus võrreldi nii meie, Taani kui Saksamaa taimekasvatuse ja –kaitse lahendusi. Sellest on meil plaanis teile lähiajal ka pikemalt kirjutada.
Lisaks nisule sai näha veel odra- ja hernepõldude katseid ning katselappide kõrval jäi silma ka üks rüpsi põld.

Nagu ikka, siis ka sel aastal toimusid põllutehnika töödemod. Nii näitas Taure AS Valtra traktoreid, milledele oli taha haagitud erinevad Väderstadi pakutavaid haakeriistu.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised