14. august 2017

Atria pööras kahjumi kasumiks

Atria Eesti juhatuse esimees Olle Horm
Autor: Äripäev AS
Lihatootja Atria Eesti käive kasvas 5 protsenti ning ettevõte tuli tänu efektiivsuse kasvule kahjumist välja. Eksport on aga seakatku tõttu surve all.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et liha- ja linnulihatoodete tootmisega tegeleva Atria Eesti ASi müügitulu kasvas 2016. aastal (võrreldes eelneva aastaga) 5 protsenti, 31,87 miljoni euroni. Ärikasum ulatus 1,09 miljoni euroni, veel 2015. aastal oldi 2,19 miljoni euroga kahjumis.

Ettevõttes töötas mullu keskmiselt 260 inimest, võrreldes 2015. aastaga langes see näitaja 11 võrra. Käive töötaja kohta tõusis 9 protsenti, 122 561 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 5 protsenti, 1177 euroni kuus.

„Atria Eesti jaoks oli 2016. aasta oluliste muutuste aasta. Esimesel poolaastal viidi kogu tootmine üle Valga tehasesse. Seni kasutuses olnud Vastse-Kuuste tehas müüdi koos enamuse sisseseadega,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. „Ettevalmistusi kolimiseks oli tehtud juba mõnda aega, ehitades ruume ja soetades uusi seadmeid. Tootmistegevuse konsolideerimine võimaldas oluliselt tõsta ettevõtte sisemist tõhusust.“

Sigade Aafrika katku ja emafirma korralduste tõttu jätkus märgatav ekspordi vähenemine, lisas ettevõte.

Atria Eesti aktsiaselts on üks suurematest Eesti toiduainekontsernidest, mis omab täielikku tootmisahelat. Tegeletakse nii seakasvatuse kui ka valmistoodete müügiga. Ettevõtte all on mitmeid kaubamärke – näiteks Maks & Moorits, WÕRO ja VK. Atria Eesti tütarfirma Atria Farmid OÜ on Eesti suuruselt teine seakasvataja.

Atria Eesti emafirma on Atria OYJ, mis on noteeritud Helsingi väärtpaberibörsil. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal Eesti tütarfirmast dividende ei võetud.

Autor: Mait Kraun, kaasautor

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616