Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 25. august 2017

Eesti ja Hiina põllumajandusministrid tihendasid kaubandussuhteid

Eesti ja Hiina põllumajandusministrid tihendasid kaubandussuhteid
Autor: Maaeluministeerium
Maaeluminister Tarmo Tamm kohtus Hiina põllumajandusminister Han Changfuga, et veelgi süvendada riikide kahepoolseid suhteid ning jätkata head partnerlust kaubanduse teemadel.

„Koostöösuhted Eesti ja Hiina vahel on olemas, kaubandusbarjäärid langemas ja kodumaistele ettevõtetele tegutsemisvõimalused loodud,“ sõnas maaeluminister Tarmo Tamm. „Loodan, et varsti suudame Hiinale pakkuda veelgi laiemat valikut meie ohutust ja usaldusväärselt toodetud toidust.“

„Toidu tarbimisega seotud ohutuse ja kvaliteedi kõrged nõudmised ühendavad Eesti ja Hiina tarbijaid ja see on valdkond, kus meil on suur koostöövõimalus,“ lisas Tamm. „Loodan, et meie kala ja piimatootedleiavad tee Hiina tarbijate menüüsse ja rikastavad kvaliteetset toiduaineturgu. Ka minu Hiina kolleeg Han rõhutas, et Hiina turg on Eesti toodetele avatud ning nad ootavad meie tooteid rikastama oma toidulauda.“

Mitmed kõrgetasemelised kohtumised ja allkirjastatud kokkulepped Eesti ja Hiina toiduohutusametite ja põllumajandusministrite vahel on märk Eesti ja Hiina tugevatest ja tihedatest suhetest.2015–2016 tegevuskava edukusele tuginedes planeeritakse dokumenti eelseisvateks aastateks uuendada, et jätkata head partnerlust kahe riigi vahel.

Maaeluminister Tarmo Tamm osales 24. ja 25. augustil Sloveenias XII Hiina ning Kesk- ja Ida–Euroopa riikide põllumajanduskaubanduse ja majanduskoostöö foorumil. Kohtumise raames jagasid osalevate riikide põllumajandusministrid vaateid ühiste tegevuste suhtes nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil. Peamiseks eemärgiks osutus ülemaailmse kaubanduse muutmine paremaks ja läbipaistvamaks ning toidutarneahelate toimimise täiendamine. Osalenud ministrid kirjutasid alla ka ühisdeklaratsioonile, mille alusel jõuti ühisele arusaamisele erinevates meetmetes, et võrdsuse ja vastastikuse kasu põhimõttel veelgi edendada „16+1” põllumajandusalast koostööd.

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616