Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 16. oktoober 2017

Maanteeamet piirab vihmade tõttu koormust kruusateedel

Maanteeamet piirab vihmade tõttu koormust kruusateedel
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Pikka aega kestnud vihmasadu on viinud paljud kruusateed raskesse seisukorda ning maanteeamet on asunud kriitilisemates kohtades koormusi piirama.

"Kahjuks ei soosi ilm kruusateede olukorra paranemist ning seetõttu oleme kriitilisemates kohtades asunud koormust piirama," ütles maanteeameti hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa.

Vahepealsed paar kuiva päeva on muutnud kruusateid siiski pisut tahedamaks ning võimaluste piires korrastavad hooldeettevõtted riigi kruusateid.

"Pikaajaline sajuperiood on muutnud teed raskelt läbitavaks ning teehooldajad ei saa asuda enne olukorda parandama kui on olnud kuivem periood ja tee tahenenud," märkis Kuldmaa.

Kuldmaa lisas, et märja materjali liigutamine ühest tee äärest teise ei anna oodatud tulemust või muudab olukorda isegi kehvemaks. Kui tekitada märjast kruusast porivallid, siis need on autojuhi jaoks ohtlikumadki kui mõnda aega sõita kõval pinnasel aukude vahel.

Maanteeamet koos hooldeettevõtjatega teeb kõik endast oleneva olukorra parandamiseks, seega palume liiklejatelt kannatust ja mõistmist, märkis ameti pressiesindaja.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616