Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 19. oktoober 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tallinnas kohtusid Euroopa juhtivad taimetervise ametnikud

Tallinnas kohtusid Euroopa juhtivad taimetervise ametnikud
Foto: Postimees/Scanpix
Eelmisel nädalal toimus Tallinnas Euroopa Liidu riikide ja Euroopa Komisjoni taimetervise vastutavate ametnike kohtumine. Kohtumisel tõdeti, et oluliselt vajab tõstmist valmisolek ohtlike taimekahjustajate levikust tingitud kriiside haldamiseks.

Seda on võimalik saavutada sektori ja liikmesriigi vastutava asutuse ning Euroopa Komisjoni tihedas koostöös. Kriiside ennetamiseks on jätkuvalt vaja tõsta avalikkuse teadlikkust.

Eesti eesistumise prioriteediks antud valdkonnas on tõsta ohtlike taimekahjustajate kriisiplaanide kvaliteeti ja praktikas kohaldatavust.

Kohtumisel anti ülevaade käesoleval aastal veel järgnevatest tegevustest ja lepiti kokku Euroopa Liidu ülestes teavitusmeetmetes. Eesmärgiks on liikuda reageerimiselt enam ennetamisele, hinnates õigeaegselt kliimamuutuste ja kaubavahetusega seonduvaid riske, millega seoses on suurenenud Euroopa Liitu uute ohtlike kahjustajate sissetoomise riskid.

Lisaks oli arutusel käesoleval aastal jõustunud uue Euroopa Liidu taimetervise määruse rakendamine, probleemid nõuetele mittevastava puidust pakkematerjaliga kolmandate riikidega kauplemisel ja muud valdkonna olulised teemad.

 

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751