Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 17. november 2017

Euroopa tasandil otsitakse võimalusi põllumajanduse ja toiduväärtusahela digitaliseerimiseks

Euroopa tasandil otsitakse võimalusi põllumajanduse ja toiduväärtusahela digitaliseerimiseks
Autor: Postimees/Scanpix
Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai osaleb täna, 17. novembril Brüsselis toimuval Euroopa Komisjoni poolt korraldataval konverentsil „Põllumajanduse ja toiduväärtusahela digitaliseerimine“. Konverentsi avasõnad lausub Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hogan.

“Digitaliseerimise edukus on üheks võtmeküsimuseks ka põllumajanduse ja kogu toidusektori tulevikuarengus. Ühelt poolt on see ootus riigi poolt pakutavate teenuste kvaliteedi tõusuks, teisalt on see juba täna oluline osa toidusektori ettevõtjate igapäevases töös” ütles asekantsler Kevvai konverentsi eel.

Asekantsler Kevvai esineb ettekandega, milles kirjeldab riikliku digistrateegia rakendamist põllumajandus- ja toidusektoris Eesti näitel.

„Ka põllumajanduses saab riik palju ära teha pakkudes nii ühtlustatud, asjakohast ja lihtsasti ligipääsetavat infot keskkonna- ning majandusteabele, kui ka hästi kasutatavaid vähembürokraatlikke teenuseid ning raamistikku toidusektori poolt arendatavatele teenustele,“ lisas Kevvai.

Konverentsi eesmärgiks on tõsta teadlikkust innovaatiliste digitehnoloogiate kasutuspotentsiaalist põllumajandus- ja toidusektoris, kirjeldada tehnoloogiate arengusuundasid ja vajadust jätkuva teadus- ning arendustegevuse järgi. Toimuvad arutelud peamiste digitaalsete trendide teemadel nii põllumajanduses, toidutööstuses kui ka teadustöös ja innovatsioonis.

Lisainfo ürituse kohta leiad SIIT

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616