TRINITI nõustas Eesti parima piimakarjaga farmi müüki

TRINITI nõustas Eesti parima piimakarjaga farmi mü
TRINITI nõustas Eesti parima piimakarjaga farmi müüki

Novembris ostis Vaklak OÜ ära Eesti ühe juhtiva piimatootja Torma Põllumajanduslik OÜ. Vaklak OÜ on Austria investoritele kuuluv kontsern, kuhu kuuluvad mitmed Eesti piimakarjakasvatuse ja taimekasvatusega tegelevad põllumajandusettevõtted.

„Nõustasime osanikke Jõgevamaal asuva Torma POÜ osade võõrandamisel Austria investoritele kuuluvale Vaklak OÜ-le. Tegemist on järjekordse hea kogemusega edukate põllumajandustehingute loendis, millest võiks viimaste tehingutena välja tuua Õnne Piimakarjatalu, osaühing Selja ja Piistaoja Katsetalu müügitehingud,“ ütles TRINITI põllumajanduse töögrupi juht Siim Maripuu.

Maripuu vedas osade võõrandamist osanike vahel müügi osas kokkuleppe sõlmimisest kuni tehingu eduka lõpuleviimiseni. „Sealhulgas korraldasime enampakkumise parima pakkuja leidmiseks ning levitasime kutset potentsiaalsete põllumajanduse vastu huvi tundvate investorite seas. Pärast parimate pakkujate väljavalimist abistasime ühingut tehingueelse auditi ettevalmistamisel ja korraldamisel, valmistasime ette tehingudokumentatsiooni ning nõustasime kliente läbirääkimistel ning lõpliku valiku tegemisel,“ selgitas Maripuu.

Torma Põllumajandusosaühing paistab teiste Eesti põllumajandustootjate hulgas silma just oma kõrge piimatoodangu ning väga tugeva geneetilise baasiga karja osas. Alles mõned kuud tagasi tegi Torma lehm Volga uue Eesti päevalüpsi rekordi, lüpstes 15. augustil 2017 87,1 kg piima päevas, millega ületas kehtiva, samuti Torma karjas olnud, rekordi 2,5 kilogrammiga.

Tormas on veiste pidamistingimustele ja tõuaretusele järjekindlalt tähelepanu pööratud, osaledes mitmetes teadusprojektides ja tehes pidevat koostööd Eesti Maaülikooliga. Tulemused on märgatavad – jõudluskontrolli statistika kohaselt on kontroll-lüpside põhjal Eesti 20 tipplehma seas 11 Torma lehma. Samuti on Eesti läbi aegade 500 kõrgeima laktatsiooni piimatoodanguga lehmadest 76 pärit Torma lautadest.

Esimesena Eestis valmis Tormas 2002. aastal kaasaegne tootmiskompleks külmlauda, lägahoidlate ja siloaukudega. Torma on olnud Eestis esirinnas ka täppisviljeluse juurutajana.

Uus omanik tuntud tegija

Torma POÜ uus omanik Vaklak OÜ kuulub konsolideerimisgruppi Custos Vermogensverwaltungs GmbH. 20l6. aasta majandustulemuseks oli kasum 177 056 eurot, seda siis vaid emafirmal. Vaklak OÜ juht on Wolfgang Leitner.
Emafirma Vaklak OÜ majandustegevuseks on tütarettevõtjate haldamine, kelleks on Mäe PÜ, Rebruk Farm OÜ, Aaspere Agro OÜ, Tammsaare OÜ, Nordwinter OÜ ning Peetri Põld ja Piim AS. Sidusettevõtted on AdaHold OÜ, RistiHold OÜ, Friestein OÜ ja Turvinvesteeringud OÜ. Sidusettevõtete tütarettevõtted on põllumajandusfirmad Adavere Agro AS, Risti Agro AS, Koigi OÜ, Aravete Agro AS ja Arme Turvas OÜ.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised