Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 29. märts 2018

Tapamaja streikijad tahavad rahu

Tapamaja streikijad tahavad rahu
Autor: Äripäev AS
Rakvere Lihakombinaadi tapamaja streikijad on nõus juba pea kaks kuud kestnud tööseisaku lõpetama, kui tööandja tunnustab ametiühingut ning alustab kollektiivlepingu läbirääkimisi.

Eilsel streigikoosolekul saatsid Rakvere Lihakombinaadi tapamaja streikijad  tööandjale ettepaneku rahu sõlmimiseks ning kavatsevad kokkuleppe saavutamiseni tööseisakuga jätkata, teatas Industriaal- ja Metallitöötajate Ametiühingute Liit.

Streik lõpeb, kui tööandja nõustub allkirjastama ametiühingu tunnustamise lepingu, millele saab rajada edasise koostöö ja sisulised kollektiivläbirääkimised kõigi töötajate nimel.

Streik tapamajas on kestnud pea kaks kuud ilma, et tööandja oleks streikijatele ühtegi konkreetset palgapakkumist teinud. Streikijate arvates ei vii tänane patiseis enam edasi ja nad loodavad, et tööandja nende pakkumise vastu võtab ja naaseb konstruktiivsete läbirääkimiste juurde, teatas ametiühing.

Pakutud leping tunnustab loodud 115-liikmelist ametiühinguosakonda töötajate esindajana kollektiivlepingu mõistes ning võimaldama normaalselt suhtlust kõigi ettevõtte töötajatega. Lepingu järgi võtaksid pooled kohustuse alustada kollektiivlepingu sõlmimist kõigi töötajagruppide probleemide lahendamiseks ning deklareerivad streigiga seotud juriidiliste nõuete puudumist teineteise suhtes.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751