Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 14. mai 2018

Fotod: Luige laat üllatas mitmekesise valikuga

Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Luige Maaelu Näituslaat toimus traditsiooniliselt mai teisel nädalavahetusel. Aiandus- ja käsitöölaat oli suunatud ennekõike kodude ja aedade sisustamisele. Lisaks sai näha erinevaid tõuloomi ja-linde.

Laadal oli esindatud väga rikkalik kodumaine seemne-, taime-, lille-, vilja-, ilupuude ja -põõsaste istikuvalik ning õuekujunduskaupade valik.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu tutvustas laadal piimaveiseid. Külastajad said tutvuda eesti holsteini tõu aretamislooga ning näha, mida ja kui palju lehmad söövad ja joovad ning lüpsavad. Imetleda sai ka lihaveiseid.

Suurest telgist leidis haruldasi looma- ja linnuliike. Eesti Linnukasvatajate Selts korraldas õulindude näitus-konkurssi. Tegemist oli Eesti ajaloos suurima tõulindude võistlusega, kus osales 55 lindu 19 erinevast tõust. Lamba- ja kitsekasvatajad olid toonud laadale kohale erinevad lamba- ja kitsetõud.

Kõike sai ise proovida. Maaeluga tutvumiseks oli lisaks eelnevale võimalik vaadata ka lehma- ja kitse lüpsmist, lambapügamist, meevurritamist ja hea õnne korral ka lindude munemist.

Mõnusaks ajaveetmiseks ja kõhutäitmiseks oli näituslaadal külastajate poolt väga hinnatud toidutänav, kus pakuti mitmekülgseid kodumaiseid toiduaineid ja tooteid. Külastajad said valida ka oma lemmikjuustu väikeste talumeiereide valikust.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751