Kehtna künnimehed valmistuvad Euroopa meistrivõistlusteks

Kaspar Järvala ja Priit Puuorg
Kaspar Järvala ja Priit Puuorg

Tehnikafirma OÜ Rodnas töötajad Priit Puuorg ja Kaspar Järvala osalevad 23.-24. juunil Venemaal Suzdalis peetavatel Euroopa künnivõistlustel.

Priit Puuorg võistleb AS Tatoli uuel traktoril New Holland TD5.105 ja Eesti Künniseltsile kuuluva adraga. "Selle adraga kündis varem Mait Pajo ka maailmameistrivõistlustel. Olen tänulik, et künniselts võimaldab atra kasutada," rääkis Priit Puuorg.

Kaspar Järvala omakorda tänab Olustvere TMK juhte, kes laenasid võistlusteks atra. Kaspar Järvala omavalmistatud künnitraktor rohkete reklaamidega on paljudel võistlustel tähelepanu pälvinud.

Harjutada pole seni meestel mahti olnud. "Ehk homme saame põllule," loodab Prii Puuorg.

Järvala ja Puuorg on neljal aastal osalenud Venemaa lahtistel künnivõistlustel, kus võistlejatel on ühesugused traktorid Agromað 85TK ja Kvernelandi kahekoprpuselised pöördadrad.

 

Kehtna meestel pole põhjust Venemaa võistluste tulemusi häbeneda. 2015. aastal Saratovis saavutas Puuorg III koha ja Järvala 2016. aastal Tjumenis esikoha ja mullu Baðkortostanis (Baðkiirias) teise koha.

Kaspar Järvala kündis Suzdalis ka 2014.aastal. Samas paigas said Eesti kündjad üleliidulistel võistlustel võistkondliku esikoha. Absoluutarvestuses oli parim Raivo Kõiv.

Traktorid adrad ja kündjad asuvad teele 18. juunil. Toetajad on oodatud teele saatma!

Heino Laiapea
Kaspar Järvala künniklubi

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised