Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemia president Sui Guomin ja Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel avasid Shenyangis Eesti ja Hiina ühislaboratooriumi kartuli sordiaretuse alal.

- Hiinas avati Eesti ja Hiina kartuli sordiaretuse ühislaboratoorium
- Foto: Eesti Taimekasvatuse Instituut
Kahe asutuse ühised tegevused sisaldavad vastastikust aretusmaterjali ja teadlaste vahetust ning ühiseid aretusprogramme erinevatesse klimaatilistesse tingimustesse sobivate stabiilse saagi ja hea haiguskindlusega sortide aretamisel.
Ühislaboratooriumi avamisel anti Hiina aretajatele katsetamiseks Eesti kartulisorte. Järgneva kümnepäevase vahetusperioodi käigus jagavad ETKI teadlased Kristiina Laanemets ja Terje Tähtjärv Hiina kolleegidele eesti kartuliaretuse, taimede meristeempaljunduse ning aretusmaterjali genotüpiseerimise kogemusi ja tutvustavad kasutatavaid meetodeid.
Hiina võttis hiljaaegu suuna kartulikasvatuse riiklikule arendamisele, et tagada järjest kasvava rahvastiku toiduga varustatus ning pakkuda maapiirkondade elanikele tööd ja sissetulekuid. ETKI ja Hiina Liaoningi Põllumajandusakadeemia koostöö sai alguse 2010. aastal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.