Hiinas avati Eesti ja Hiina kartuli sordiaretuse ühislaboratoorium

Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemia president Sui Guomin ja Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel avasid Shenyangis Eesti ja Hiina ühislaboratooriumi kartuli sordiaretuse alal.

Hiinas avati Eesti ja Hiina kartuli sordiaretuse ühislaboratoorium  Foto: Eesti Taimekasvatuse Instituut

Kahe asutuse ühised tegevused sisaldavad vastastikust aretusmaterjali ja teadlaste vahetust ning ühiseid aretusprogramme erinevatesse klimaatilistesse tingimustesse sobivate stabiilse saagi ja hea haiguskindlusega sortide aretamisel.

Ühislaboratooriumi avamisel anti Hiina aretajatele katsetamiseks Eesti kartulisorte. Järgneva kümnepäevase vahetusperioodi käigus jagavad ETKI teadlased Kristiina Laanemets ja Terje Tähtjärv Hiina kolleegidele eesti kartuliaretuse, taimede meristeempaljunduse ning aretusmaterjali genotüpiseerimise kogemusi ja tutvustavad kasutatavaid meetodeid.

Hiina võttis hiljaaegu suuna kartulikasvatuse riiklikule arendamisele, et tagada järjest kasvava rahvastiku toiduga varustatus ning pakkuda maapiirkondade elanikele tööd ja sissetulekuid. ETKI ja Hiina Liaoningi Põllumajandusakadeemia koostöö sai alguse 2010. aastal.

Allikas: Eesti Taimekasvatuse Instituut

Jaga lugu:

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150