Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 13. juuni 2018

Eesti põllumehed Ukrainas: oli mida vaadata!

Eesti põllumehed Ukrainas: oli mida vaadata!
Autor: Eestivili AS
6.-9. juunini toimus Ukrainas Kiievis rahvusvaheline mess AGRO 2018. Tegemist on suurima Ida-Euroopa põllumajandusmessiga, mille toimumist toetab ka Ukraina agraarpoliitika ja toidutööstuse ministeerium.

Mess toimus juba 30. korda ja traditsiooniliselt sai näha erinevaid põllumajandusmasinaid ja –seadmeid ning looma- ja taimekasvatuslahendusi. Loomakasvatuse poolelt olid esindatud lisaks tavapärasele piimakarjakasvatusele ka kala- ja hobusekasvatus. Rõhku oli pandud taastuvenergia poolele ning kõigele sellele millest ja millega saab ehitada põllumajandushooneid. Lisaks sai uurida millised lahendused on tänapäeva tehnoloogial pakkuda nii põllumajanduse automatiseerimiseks, põllutööde kaugjuhtimiseks ning GPS- ja GIS-tehnoloogiate rakendamiseks.

Veel tutvustati uusi mahetooteid ja –tehnoloogiaid ning muidugi toimus messi raames palju erinevaid töötubasid ning seminare-konverentse.

AGRO 2018 messi käis uudistamas ka grupp Eesti põllumehi. Reisi Kiievisse korraldas Eestivili AS.

Eestivili ASi ostu- ja müügijuht Rainer Puhki sõnul oli messil paljugi teisiti võrreldes Euroopa põllumajandusmessidega. „Näha saime teistmoodi Vene, Ukraina ja Lääne-Euroopa tehnikat. Näiteks Karakatitsad, millele oli peale ehitatud külvik ja prits, millega on võimalik tööd teha pehmel pinnasel,“ sõnas Puhk.

Mess oli külastajatele tasuta ja külastajaid oli palju. Et Eestivili AS tegeleb aktiivselt meie kodumaise toidu promomisega, siis pakkus neile huvi ka kohalik köök. „Messil oli väga korralik suur söögiala ja hea toit,“ rõhutas Puhk.

Heal tasemel farmid. „Külastasime ka kohalikke põllumajandusettevõtteid, kus näiteks ühes olid Eestist müüdud mullikad. Üllatas ka külastatud farmide hea tase. Kohalikud põllumehed ootavad väga vihma, nii nagu meil Eestiski. Viimane vesi saadi põldudele märtsis lume sulamisest,“ rääkis reisimuljeid Puhk.

Agro 2018
Autor: Rainer Puhk
Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751