Piimatööstus sai investori – 15 miljonit EPiima uue Paidesse ehitatava tehase rajamiseks

Frank van Stipdonk ja Jaanus Murakas
Frank van Stipdonk ja Jaanus Murakas

EPiim sõlmis kokkuleppe Paidesse planeeritava piimatööstuse rajamiseks Hollandi investoriga. Käed löödi kontserniga Interfood Holding BV.

EPiima juhi Jaanus Muraka sõnul on tänaseks läbirääkimised investeeringu suuruse osas läbi ja kokkulepped sõlmitud. „Interfood Holding BV, mille juhiks on Frank van Stipdonk, on maailma piimaturul tuntud ja suur tegija. Meie koostöö nendega on käinud juba viimase 25 aasta jooksul - teame, tunneme ja usaldame üksteist - see on pikas ja suures partnerluses väga oluline ja tervitatav. Interfood’i osalus annab peale selle, et nad on kaasinvestorid ka lisandväärtust läbi EPiima toodangu müügi, sest neil on suur müügivõrgustik üle maailma,“ sõnas Murakas.

EPiima uue tehase investeerimisvajadus on planeeritavalt ca 100 miljonit. „EPiim emiteerib Interfoodile osalust kuni 25% ja täna selleks summaks on 15 miljonit eurot,“ rääkis kokkuleppest Murakas.

 

Partnerlus loob garantii

Muraka sõnul on oluline ka kindlustunne, mida sõlmitud kokkulepe tekitab. „Interfood Holding BV ei ole enne sarnases projektis osalenud, läbi selle kokkuleppe said neist ka esmakordselt piimatööstuse osanikud. Nende firma müüb aastas pea 900 000 tonni piimatooteid üle maailma, varustades suuri toidukontserne ja olles vaid piimatoodetele spetsialiseerunud. Meie uue planeeritava tehase tootmisvõimsuseks saab 50 000 tonni piimatooteid aastas, see on kümnendik nende müügimahust ja seega olen absoluutselt kindel, et meie toodetu müüakse esmajärjekorras maha ükskõik millises turuolukorras,“ selgitas Murakas. 

EPiima juhi sõnul on ka ettevõtjate ärikultuuriline sobivus tähtis. „Frank van Stipdonk on tunnustatud piimaärimees. Tema puhul tooksin ma välja just selle, et ta on võitnud sektoris usalduse ja nii on van Stipdonk valitud Euroopa piimatoodete liidu Eucolait asepresidendiks. See liit esindab Euroopa eksportijate, importijate ja piimatoodete hulgimüüjate huve. Tegu on staaþika liiduga, mis on asutatud juba 1959. aastal, ning sinna kuulub täna enam kui 500 liikmesettevõtet 16 ELi liikmesriigist ja väljaspool ELi, muidugi ka Eestist. Selline usaldus sektori ettevõtjate poolt näitab, et tegu on kõrge reputatsiooni ja ärikultuuriga ettevõtjaga,“ rõhutas Murakas.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised