Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 30. juuli 2018

Poollooduslike alade investeeringutaotlusi võetakse vastu kuni augusti lõpuni

Lihaveised poollooduslikul rohumaal
Autor: Postimees/Scanpix
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) peatab poollooduslike alade säilitamise toetamise avatud taotlusvooru ning projekte saab veel esitada kuni 31. augustini 2018.

Taotlusvooru läbiviimise peatamise vajaduseks on hinnata praeguseks ajaks saavutatud ja veel vajaminevaid Natura 2000 liikide ja elupaikade säilitamiseks vajalike meetmete rakendamise vajadusi ja võimalusi. Võimalusel avatakse uus voor 2019. aastal. Taotlusvooru avamisest antakse teada üleriigilises meedias ja KIKi kodulehel.

Kuni augusti lõpuni toetatakse taotlusvoorust Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist projekte, mis aitavad säilitada ja taastada poollooduslikke kooslusi. Muuhulgas toetatakse hooldamiseks vajaliku taristu rekonstrueerimist ja rajamist ning alade hoolduseks vajalike töövahendite ja kariloomade soetamist. Täpsemalt leiab taotlusvooru kohta infot SIIT.

Tegemist on III taotlusvooruga struktuurivahendite rahastamisperioodist 2014-2020. Taotluste vastuvõtt algas 19. jaanuaril 2018. Seisuga 25. juuli 2018 on KIKile esitatud 12 taotlust, millest seitse projekti on saanud rahastuse ning ühel juhul on taotlemine katkestatud. Ülejäänud taotluste hindamine käib. Rahastatud projektid leiab SIIT. 

Toetusmeetme "Kaitsealuste liikide ja elupaikade säilitamine ning taastamine“ töötas välja Keskkonnaministeerium.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751