Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 24. august 2018

Leedu mahetootja AUGA aktsiaemissioon oli edukas

AUGA Grupp AB juht Kestutis Juscius
Autor: Auga Group AB

Leedu mahepõllumajandusettevõte AUGA Group emiteeris edukalt kõik märkimiseks pakutud 80 miljonit aktsiat.

Pakkumise raames emiteeris AUGA Group 40 miljonit uut aktsiat ja selle põhiaktsionär Baltic Champs Group UAB müüs 40 miljonit olemasolevat aktsiat. Pakkumise käigus emiteeritud aktsiate nõudlus oli 104%. Tegemist on suurima aktsiate teisese avaliku pakkumisega Leedu ettevõtluse ajaloos.

Mahehiid: suured mahud – veel suuremad plaanid

 

Ettevõtte juhatus määras aktsiate lõpliku hinna ja nende jaotuse aktsiaid märkinud investorite vahel. Pakkumise lõplikuks aktsiahinnaks kinnitati 0,45 eurot ja kõigi müüdud aktsiate kogumaksumuseks kujunes 36 miljonit eurot. Ettevõte ja selle põhiaktsionär Baltic Champs Group UAB said kumbki pakkumise käigus müüdud aktsiate müügist 18 miljonit eurot.

Üks suuremaid emiteeritud uutesse aktsiatesse investeerijaid oli Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD). EBRD ostis aktsiaid kokku ligikaudu 9 miljoni euro väärtuses. EBRD on huvitatud ennekõike ettevõtetest ja projektidest, mille fookuses on energiasäästlikud lahendused, jätkusuutlik maakasutus, looduslike ressursside säilitamine ja saaste vähendamine. EBRD investeerimisotsus kinnitab, et AUGA Group järgib rangeid standardeid ja on keskendunud kestlikule arengule. “Meil on suur rõõm tervitada ettevõtte uute aktsionäride seas EBRD-d. Loodame hankida kasulikke kogemusi ettevõtte juhtimises, keskkonna- ja sotsiaalnõuete tagamises ning püüelda neis valdkondades pideva arengu suunas, juurutades ettevõttes parimaid äritavasid,“ ütles Kęstutis Juščius, AUGA Groupi juhatuse esimees.

Pakkumise tulemusena kogutud kapitali plaanib ettevõte investeerida oma põllumajandustegevuste jaoks sünergiliste lahenduste väljatöötamisse, tootevaliku mitmekesistamisse linnukasvatusharu laiendamise kaudu, kaasaegsete piimafarmide rajamisse ning samuti lähteaine ja biogaasi kombineeritud tootmisesse, eesmärgiga kasutada biogaasi põllumajanduslike masinate käitamiseks.

„Kõigi aktsiate edukas müük näitab, et investoritel on usku AUGA juhtimisotsustesse, plaanitavatesse projektidesse ja ärimudelisse ning kestlikult toodetud mahetoitu. Jätkame pühendunult tööd meie ärimudeli juurutamisega, tähtsustades osanikele väärtuse loomise kõrval ühtviisi ka keskkonna eest hoolitsemist ning töötajate ja kogu ühiskonna heaolu tagamist,“ ütles Juščius.

Edukas aktsiaemissioon ei taga pelgalt ettevõtte äritegevuse arendamiseks vajalikku kapitali, vaid mõjutab ühtlasi positiivselt vabalt kaubeldavate aktsiate turgu, tõstab aktsiate likviidsust ning kindlustab jae- ja institutsioonidest investoritele paremad investeerimistingimused. Ettevõtte plaanide kohaselt hakatakse pärast pakkumise järelejäänud etappide edukat lõpuleviimist aktsiatega kauplema Nasdaq Balti põhinimekirjas.

Uute aktsiatega kauplemine Nasdaq Vilniuse ja WSE börsil algab eeldatavasti 30. augustil 2018. AUGA valis oma põhihalduriks AS LHV Panga, tehingute jaoks Bookrunneri ning juriidiliseks nõustajaks TGS Balticu.

MIS ON MIS

AUGA Group

Leedus asutatud AUGA Group AB on üks suurematest vertikaalselt integreeritud mahetoiduettevõtetest Euroopas. Ettevõtete grupp haldab ca 38 000 hektarit mahetootmissertifikaadiga põllumaad, kasutades uutel tehnoloogiatel põhinevat kestlikku põllumajandusliku tootmise mudelit. Ettevõte on spetsialiseerunud põllukultuuride arendamisele, lüpsilehmade kasvatamisele, linnulihatoodete valmistamisele ja seenekasvatusele.

Nii oma- kui ka lepingulisel tootmisel põhinev ettevõte valmistab suures valikus mahetooteid nii lõppkasutajale kui ka mahetooraine kokkuostjatele. AUGA Groupi ettevõtetes töötab kokku üle 1200 inimese.  AUGA Group kuulub Vilniuse ja Varssavi väärtpaberibörsi nimekirja.

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736