Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 29. august 2018

Erand: mahetootjatel on lubatud mittemahedat rohusööta kasutada

Loomadele napib sööta
Autor: Postimees/Scanpix
Selle aasta ilmastikutingimused on loonud olukorra, kus põllumajanduses sh mahepõllumajanduses kasutuses olevate rohumaade saagikus on väga madal.

Sellises olukorras saab Põllumajandusamet, tulenevalt Komisjoni määruse (EÜ) nr 889/2008 artikkel 47 punktist c, anda üksiktootjale nõusoleku kasutada mittemahepõllumajanduslikku sööta piiratud ajavahemikus ja konkreetses piirkonnas.

Nõusoleku andmise korral ei kohaldata mahepõllumajanduslikele loomadele uut üleminekuperioodi ning ka loomadelt saadud toodangut võib jätkuvalt mahepõllumajanduslikuna turustada. Juhime tähelepanu, et nõusolek antakse vaid mittemahepõllumajandusliku rohusööda kasutamiseks, mille kasvatamisel ei ole kasutatud mahepõllumajanduses keelatud väetiseid või taimekaitsevahendeid. Muu mittemahepõllumajandusliku sööda, nt teravilja, kasutamiseks nõusolekut ei anta.

NB!

Nõusoleku küsimuseks tuleb tootjal esitada Põllumajandusametile kirjalik taotlus, milles peab kirjeldama tekkinud olukorda ja põhjendama mittemahepõllumajandusliku sööda kasutamise vajadust. Lisaks tuleb taotluses märkida ajavahemik, mil mittemahepõllumajandusliku sööda kasutamine on vajalik ning nende loomade arv ja liik, kelle jaoks nõusolekut küsitakse. Vastava taotlusvormi saab esitada läbi Maaeluministeeriumi kliendiportaali või PMA maakonnakeskuste kaudu dokumendivormiga mille leiab PMA kodulehelt.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751