Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 8. november 2018

Äripäeva raadio: kuidas kehval saagihooajal siiski suuri saake saadi?

Viljelusvõistluse põllud üllatasid ka tänavu suurte saakidega
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Täna kell 15.00 lahkab Äripäeva raadio põllumajandussaates „Kasvupinnas“ teraviljakasvatuse teemasid.

Tänavune pikk ja jahe kevad ning põuane suvi oli teraviljakasvatajale keeruline. Siiski 26 Eesti tublit teraviljakasvatajat andsid oma põllud üles 14. korda toimuvale Viljelusvõistlusele. Lõpptabelisse, saagi kombainimiseni, jõudsid neist 19.

Statistikaameti andmetel jäi tänavune teraviljasaak 29% väiksemaks möödunud aasta tasemest, rapsisaak vähenes möödunud aastaga võrreldes 28%. Teravilja keskmine saagikus hektari kohta kukkus aga keskmiselt 33%. Õnneks on tänavu aga vilja kokkuostuhind kõrgem, kui möödunud hooajal. 

Saates Kasvupinnas on täna külaliseks üks võistluse korraldajatest, Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas. Saadet juhib Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo.

Saates räägime, mida kujutab endast Viljelusvõistlus, kellega koos seda korraldatakse ja miks. Uurime milline on osalejate taust, kes tänavu võistlesid. Saame teada, milliseid kultuure kasvatati ja millised saagid saadi. Võistlemas oli ka mahepõldusid, kuidas nemad suurte saakide saamisesse panustasid? Võrdleme meie võistlust teiste maade analoogsete võistlustega.

Eelnevalt toimunud põllumajandussaateid saad järelkuulata SIIT.

Kuula saadet SIIT. Saate kordus on eetris õhtul kell 19.00.

Saadet ja suurte saakide saamist toetab Bayer OÜ.

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736