Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 5. detsember 2018

Mullapäev keskendub elurikkusele mullas

Mullapäev keskendub elurikkusele mullas
Autor: Postimees/Scanpix
5. detsembril tähistatakse ülemaailmset mullapäeva, et keskenduda mulla tähtsusele ja toetada mulla ressursside säästvat majandamist. Eesti Maaülikool peab täna mullateemalist konverentsi.

Teaduslik-praktiline konverents „IX Mullapäev“ keskendub sel korral mullaelustiku temaatikale. Üheksandat korda peetaval kokkusaamisel on olulisema teemana vaatluse all mullas peituv elurikkus.

„Ühes peotäies mullas võib olla tuhandeid eri liiki elusorganisme, kelle tundmine on võtmetähtsusega looduse mõistmiseks ja jätkusuutlikuks maakasutuseks,“ sõnas maaülikooli mullateaduse õppetooli juht Alar Astover.Uudsed uurimismeetodid võimaldavad üha enam piiluda salajasse mullaelustiku maailma.

Tänu sellele antakse konverentsil ülevaade nii inimsilmale nähtamatute bakterite ja seente kui ka suuremate mulla elusorganismide mitmekesisusest ja seisundist.

Astover lisas, et erilise tähelepanu all on konverentsil ka inimtegevuse ja mullaelustiku vastastikused seosed. „Mulla elurikkus on õrn ning mängib suurt rolli mullaviljakuse ja saagikuse kujundamisel,“ põhjendas ta. Lisaks antakse ülevaade taimekaitsevahendite jääkidest Eesti muldades.Traditsiooniliselt kuulutatakse mullapäeval välja aasta muld 2019.

Konverentsil esitletakse ka Loit Reintami kirjutiste kogumikku „Kummardus mullale”, mis ilmub tänu Hando Runneli algatusele Eesti mõtteloo sarjas (kirjastus „Ilmamaa“).

Konverents toimub 5. detsembril algusega kell 10.00 maaülikooli aulas. Üritust korraldab Eesti Maaülikool koostöös Eesti Mullateaduse Seltsiga. Päevakava leiad SIIT.. 

Kui pole võimalik täna kohale tulla, siis ettekandeid saab ka otse veebiülekandes jälgidaSIIN

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616