Autor: Põllumajandus.ee • 1. aprill 2019

Loomisel uus valitsus

Kuna uue valitsuse moodustamine võib võtta veel määramata aja, samas alanud on kalendrikevad ja peatselt algamas uus hooaeg põllumehe jaoks, siis hetkelise peataoleku ja segaduste vältimiseks on otsustanud ministeerium, et kuni uute ministrite selgumiseni ja kinnitamiseni loodakse Eestis taas ajutine Põllumajandusvalitsus.
Uus hooeg toob uue valitsuse.
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Uue loodava ametkonna ülesanneteks on igakülgne põllumajanduse ja maaelu koordineerimine ja ümberstruktureerimine. Loodavat ametit hakkab juhtima juhataja, kes määratakse ametisse esialgu kaheks aastaks. Hetkel on kandidaate sellele ametikohale kolm (iga koalitsioonipartneri poolt üks).

Kiiremaks ümberkorralduseks hakkab uus Põllumajandusvalitsus tööle senise Maaeluministeeriumi ruumes, siinkohal on hea teada, et sellega hoitakse kokku ka maksumaksja raha, sest näiteks kasvõi juriidiline aadress jääb uutel blankettidel samaks.

Muretsejate rahustamiseks kinnitas praegune minister, et uus ametkond saab olema oma ülesannetes pädev ja koosnema vaid oma ala parimatest professionaalidest, kes oma töös võtavad aluseks muidugi ka ilmaolud.

Uus Põllumajandusvalitsus hakkab selle nime all tööle juba käesoleva nädala teises pooles ja edasised suunised põllutöödeks ja maaelu korraldamiseks antakse just sealt.

Lõpetav ministeerium tänab kõiki mõistva suhtumise ja võimalike väikeste arusaamatuste eest.

Ilusat ja töökat kevadet, soovib Teie senine ministeerium.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105