Autor: Põllumajandus.ee • 22. mai 2019

Tere AS ja Farmi Piimatööstus AS tahab tõsta lähiaastail ekspordikäibe 30%ni

Ettevõte osaleb täna Amsterdamis ühel Euroopa suurimal toidu- ja joogisektori messil World of Private Label, kust loodab luua mitmeid uusi kontakte võimalike koostööpartneritega, et tõsta tänavu Tere ja Farmi piimatoodete eksport üle 20% kogukäibest ning lähiaastail jõuda 30%ni.
PLMA messil on eksponente üle 2600 ning rohkem kui 110 riigist.
Autor: Powerhouse

AS Farmi Piimatööstuse ekspordijuht Annika Kõiv tõdeb, et välisturgudele jõudmiseks tuleb olla äärmiselt kannatlik ja visa. „Tere ja Farmi piimatööstuse käive liigub pidevalt vaikselt ülespoole, kuid lisaks kodumaisele tarbijale tahame, et meie toodete ostjaskond kasvaks ka väljaspool Eestit. Täna on eksport Tere ja Farmi Piimatööstuse kogukäibest umbes 20%, kuid meil on olemas võimekus ja ambitsioon tõsta tänavu ja lähiaastail eksporti veelgi – taolised messid on tootjale hea võimalus luua otsekontakte ning tutvustada oma tooteportfelli. Tere ja Farmi tooteid eksporditakse 20 riiki üle maailma, muuhulgas tarnime commodity-tooteid nii Põhja-Aafrikasse kui Lõuna-Euroopasse. Üks meie eelmise aasta tähtsamaid saavutusi oli koostööleping Rootsi suurima jaeketiga ICA, kus on Farmi piimatooted kenasti esindatud. Meie eesmärk on jõuda selleni, et eksport moodustaks ühel päeval 50% Tere ja Farmi piimatööstuse käibest.“

„Eesti on endiselt meie välispartnereile atraktiivne puhta loodusega maa, kus toodetakse kvaliteetseid toidukaupu – eriti, mis puudutab piimatooteid,“ märkis Annika Kõiv. „Oleme eelnevatel aastatel leidnud just sellelt messilt häid koostööpartnereid ning ka seekord on ootused kõrged. Ühtlasi kohtume messil praeguste lepingupartneritega, et näidata neile, millise arengu oleme teinud nii toodete kui uute turgude osas.“

„Suur rõõm on selle üle, et Tere Fit kohuke, Yofiri keefiridessert ja Farmi metsmaasika-mascarpone skyr on väljas innovatsioonistendil Idea Supermarket, kuhu on kogutud kõige huvitavamad tooted üle maailma. Meie aga oleme väljas Eesti alal kogu olemasoleva sortimendiga,“ lisas Annika Kõiv.

PLMA messil on eksponente üle 2600 ning rohkem kui 110 riigist. Külastajaid on üle 15 000. Eraldi on esindatud nii toidu- kui tööstuskaupade hallid. Eesti on väljas ühisstendiga, mille suurus on 108 m2.

Eesti ettevõtetest osalevad lisaks Farmi Piimatööstusele ka AS Balsnack International Holding, Salvest AS, Balbiino AS, Valio Eesti AS, Saaremaa Piimatööstus AS, Eesti Pagar AS, Scanola Baltic AS, Puljong OÜ (Food Studio), Rõngu Mahl AS, Eesti Leivatööstus AS, Smackers OÜ.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751