Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Põllumajandus.ee • 21. juuni 2019

Margus Ameerikas: professionaalsetele põllumeestele suunatud messi on kaua oodatud

Eesti põllumajanduse aastanäitus EPA2019 toob kaheks päevaks Tartusse kokku sektori tipptegijad. Aastanäitusel kohtuvad Eesti põllumajandussektori otsustajad ja põllumeeste kõige olulisemad koostööpartnerid.
Margus Ameerikas: professionaalsetele põllumeestele suunatud messi on kaua oodatud.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Teiste seas on osalemas ka Baltic Agro ja Baltic Agro Machinery. Baltic Agro arendusdirektori Margus Ameerikase sõnul on sellist messi kaua oodatud. „Põllumajanduslik tootmine on muutunud ja muutub järjest efektiivsemaks. Eestis eriti, võrreldes muu Euroopaga, on järjest enam oluline see panus, mida annavad professionaalsed suurtootjad. Vastavalt sellele peavad muutuma ka messinduse strateegiad,“ selgitas Ameerikas. „Kümnetele või sadadele tuhandetele osalejatele suunatud laadad on huvitavad ja vast ka vajalikud, kuid eelkõige lõpptarbijatele.“

Professionaalseid taimekasvatajaid on meil paar tuhat, loomakasvatajaid vaid mõnisada ja nendega suhtlemiseks on vaja teistsugust lähenemist, on Ameerikas veendunud. „Tänu taolisele kontsentratsioonile saavad meie tootjad endale lubada, et uusima teave saavad nad Hannoveri messilt, Inglismaalt Cereals’i või Grassland’i messilt, Borgebist Rootsist või Feldtagelt Saksamaalt. Eestis oli tänaseks puudus eelkõige professionaalsetele põllumeestele suunitletud messist. Kas selleks saab EPA mess ja just sügisel, seda näitab aeg. Baltic Agro on aga kohal, et arendada kootööd põllumajandustootjate, turustajate ja teadlaste vahel ning pakkuda välja järjest efektiivsemaid lahendusi,“ ütles Ameerikas.

EPA2019 toimub 31. oktoobrist 1. novembrini 2019 Tartus Raadil Eesti Rahva Muuseumi avaratel ja kaasaegsetel pindadel. Kahe päeva jooksul tutvustatakse põllu- ja biomajanduse trende, uuendusi ning innovaatilisi tehnoloogiaid, mis aitavad ettevõtetel paremini majandada ja leida lahendusi kõige keerulisematele igapäevastele väljakutsetele.

Messil osalemiseks saad soodustingimusi küsida juuni lõpuni. Uuri lisa SIIT.

Loe lisaks: EPA võtab ilmet!

Aastanäituse meediapartner on Põllumajandus.ee.

Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751