Autor: Põllumajandus.ee • 2. juuli 2019

Tere sai saneerimiseks heakskiidu

Tere juht Ülo Kivine tunneb head meelt, et pärast pikka saneerimiskava menetlemist tuli lõpuks vastus, mis lubab täielikult põhitööle keskenduda.
Foto: Liis Treimann
Harju maakohus kinnitas Tere ASi saneerimiskava, mille menetlemine kestis üle kolme aasta. Saneeritavate nõuete maht on üle 47 miljoni euro ning saneerimise tähtajaks seati 10 aastat, teatas ettevõte.

Kinnitatud saneerimiskavaga kujundatakse ümber kõik saneerimiskavaga hõlmatud võlausaldajate nõuded, et tagada ettevõtte tegevuse jätkamine ja võlausaldajate nõuete rahuldamine. Saneerimiskava alusel rahuldatakse ka pandiga tagamata võlausaldajate nõudeid, mis jääksid pankrotimenetluse korral rahuldamata.

Kõikidele võlausaldajatele, kelle nõue saneerimiskavaga ümber kujundatakse, kohaldatakse identseid saneerimisabinõusid, milleks on võlasumma vähendamine, rahalise nõude täitmine osamaksetega ning kohustuse täitmise tähtaja pikendamine ehk nõude ajatamine. Samas kõik nõuded saavad rahuldatud vähemalt põhinõude ulatuses, märkis ettevõte pressiteates.

Pandiga tagatud võlausaldajate saneeritavaid nõudeid on kokku 29,7 miljoni euro ulatuses ning pandiga tagamata võlausaldajate nõudeid on kokku 17,8 miljoni euro ulatuses. Saneerimiskava kinnitamise poolt hääletas valdav enamus võlausaldajatest ehk üle 88% häältest.

Tere juht tunneb end kindlalt

"Lõpuks on saneerimiskava kinnitatud ning nüüd saame keskenduda täies mahus põhitööle," ütles Tere ASi ja ASi Farmi Piimatööstus juhatuse esimees Ülo Kivine pressiteates. "Kõik pikale venivad protsessid häirivad töötajaid, kliente ja koostööpartnereid. Saneerimiskava peaks reeglina kinnitama 60 päeva jooksul, kuid meie puhul läks üle kolme aasta. Harju maakohtu otsus annab kõigile kindlust, et lisaks heale majanduslikule edenemisele saavad perspektiivis piltlikult öeldes vanad võlad klaaritud. Ettevõtte areng Maag Grupis on hea ning tänasega võime kinnitada, et meie arenguväljavaated tulevikuks on paljulubavad."

2016. aastal sõlmis Eesti kapitalil põhinev toiduainetetööstuskontsern Maag Grupp kokkuleppe Tere emafirma nõuete omandamiseks ning aastal 2017 koondus Tere teise eestimaise piimatootjaga Farmi Piimatööstus, kui viimane omandas 100% Tere aktsiatest. Pärast koondumist jätkas Tere tegutsemist Farmi Piimatööstuse tütarühinguna. Ettevõtete kaubamärgid jäid alles ning koondunud ettevõtte pikaajaline strateegia töötatakse välja saneerimiskava elluviimise ajal.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960