Autorid: Põllumajandus.ee , Metsamajandusuudised.ee • 8. juuli 2019

Kokkutulek toob jahimehed tänavu lennuväljale

Eesti Jahimeeste Selts (EJS) korraldab iga-aastast jahimeeste kokkutulekut, mis toimub 12.-14. juulini Läänemaal Kiltsi lennuväljal.
Kokkutulek toob jahimehed tänavu lennuväljale.
Foto: Äripäev AS

„Sel aastal pühendume kokkutulekul rohkem koostööle erinevate partneriga, nt Kaitseliiduga teeme senisest enam koostööd,“ sõnas EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja lisas, et „kuna paljud jahimehed on ka aktiivsed kaitseliitlased on riigikaitse meie jaoks edaspidises koostöös oluline teema". „Kohal on nii poliitikud, välispartnerid kui veterinaarid, aga tegevust jagub kõigile ‒ nii jahimehele kui sõpradele, naistele ja lastele,“ selgitas Korts.

Esimene jahimeeste kokkutulek toimus 1968. aastal Ida-Virumaal Toila-Oru pargis ning on aastatega kasvanud suureks suviseks koguperefestivaliks. Kokkutuleku tegevused jagunevad laias laastus kolmeks: võistlused, koolitused ja meelelahutus. Sobilikke tegevusi on erinevatele vanusegruppidele.

Jahimehed võistlevad seltside arvestuses kümnel alal:

•viktoriinis,

•kokanduses,

•peibutamises,

•jahisarvevõistluses,

•jahijutu-taidlusvõistluses,

•jahijuhtide võistluses,

•haavlilaskmises,

•kuulilaskmises,

•kutsemeistrivõistluses,

•stendivõistluses.

Lisaks korraldavad naiskodukaitsjad töötubasid, näiteks esmaabikoolitus ja erinevate situatsiooniülesannete lahendamine. Naiskütid pakuvad päev läbi lastele tegevusi ja toimub ka mitmeid võistlusi. Huvilised saavad osaleda käsitöö- jm töötubades, proovida vibulaskmist või osaleda hoopis Läänemaad tutvustaval ekskursioonil. Samuti on tegevusi jahikoertele.

Laupäeval on kohal Riigikogu jahimeeste toetusgrupp ning EJSi juhatus, kus arutletakse aktuaalsete jahindusteemade üle. Veterinaar- ja Toiduameti esindaja Harles Kaup teeb aga jahimeestele koolituse. Esindatud on ka Erametsaliit, Erametsakeskus ja Läänemaa metsaühistu ‒ nende telgis saab metsaomanik palju kasulikku infot.

Avatud on kaubatänav, mis kujutab endast Eesti jahinduslikku minimessi, kus on enamik jahindusega seotud firmasid kohal. Eraldi koht on kokkutulekutel alati olnud ka ulukiliha kokkuostjatel ja töötlejatel. Nende pakutavaid ulukilihasaadusi saab igaüks proovida.

Kõik jahimehed ja sõbrad on oodatud Kiltsi lennuväljale „Tahan lennata“ kokkutulekule! Kohapeal edastab infot kokkutuleku raadio 88,4 MHz, mille juhtimise on enda peale võtnud kokkutuleku raadiohääl Rene Riismaa ehk Renxx. Muusikalist meelelahutust pakuvad Karavan, Terminaator ja Lauri Saatpalu.

Täpsema kava, piletid ja lisainfo leiab EJS-i kodulehelt.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960