Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Põllumajandus.ee • 7. oktoober 2019

Suur fotogalerii: Eesti parimad kündjad on vanameistrid Lai ja Kunila

4.-5. oktoobril toimusid Raplamaal Kehtnas XXXXV Eesti künnimeistrivõistlused. Eesti meistriteks tulid taaskord Jüri Lai ja Raido Kunila.
Pöördatrade parimad.

Künnivõistlust alustati Kehtna künnikivi juurest, kust edasi siirduti võistlusplatsile. Võistluse avasõnad laususid Eesti Künniseltsi eestvedaja Margus Ameerikas ning peakohtunik Taavi Võsa. Võistluse lipu tõmbasid masti eelmise aasta võitjad Raido Kunila ja Jüri Lai. Seejärel siirduti põllule. Esimesel päeval künti kõrrepõldu, teisel rohumaad.

Tavaatrade parimad.

Sel aastal oli võistlemas 15 kündjat, 2 neist Soomest. Võistluse parima tulemuse tavaatrades tegigi soomlane Lars-Erik Staffans, kes ka kodumaal näitas tänavu väga head taset saades 5. koha sealsetel meistrivõistlustel. Staffansi punktisummaks kujunes kahe päeva arvestuses kokku 403,5 punkti.

Eesti künnimeistrivõistlused Kehtnas. Fotod: Aare Hindremäe ja Meelika Sander-Sõrmus

Eestlastest oli tavaatrade meistriklassis parim Raido Kunila 376 punktiga. Teiseks tuli Kaspar Järvala, kes sai kokku 365,5 ja kolmanda koha pälvis noor kündja Mark-Hubert Heil 344,5 punktiga.

Pöördatrades võidutses taaskord Jüri Lai, kelle punktisumma oli 434. Teise koha pälvis Indrek Mägi 346 punktiga ja kolmandaks jäi Mart Raudsep, kes kogus 326,5 punkti.

Noorkündjatest oli parim Ralf Menne (302 punkti), teise koha pälvis Joonas Valk (286 punkti) ja kolmanda koha saavutas Andres Tamm (251 punkti).

Vaata võitluste protokolli:

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960