• 20.11.19, 06:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Lõppes mesilasperede loendamine – lisandus 140 uut mesilat, mida varem registris ei olnud

15. novembril lõppes kaks nädalat kestnud mesilasperede arvu teatamine. Selle aja jooksul anti PRIA põllumajandusloomade registrile teada ligi 40 000 mesilasperest ja registrisse kanti 140 uut mesilat.
Mesilaspered maakonniti.
  • Mesilaspered maakonniti.
  • Foto: PRIA
Kõige rohkem, üle 5500 mesilaspere asub Lääne-Virumaal. Järgnesid enam kui 4000 perega Tartumaa, Pärnumaa ja Saaremaa. Kokku on mesilaid ligi 2000 mesinikul üle Eesti.
PRIA registrite osakonna juhataja Kiido Levin avaldas heameelt selle üle, et mesinikud on kiirelt omaks võtnud mesilasperede arvu teatamise kaks korda aastas. „Kui varem pidi mesilasperede arvu teatama ainult 1. mai seisuga, siis sellest aastast lisandus ka sügisene teavitamine. Koos kevadise mesilasperede arvuga võimaldab see hinnata mesilasperede talvekadusid, eelseisva meetootmise perioodi korjeperede arvu ning planeerida mesilasperede toetuse taotlejate mahtu“.
Järgmine kord tuleb PRIAle teatada mesilasperede arv 2020. mais ja siis saab taotleda ka TARU toetust, mille eesmärk on aidata kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilimisele ja põllumajanduskultuuride saagikusele.

Artikkel jätkub pärast reklaami

TARU meetme kohta leiab lisainfot PRIA kodulehelt.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele