Autor: Äripäev • 3. detsember 2019

India majanduskasv kukkus suurelt

Eriti valusa hoobi sai aga riigi põllumajandussektor, mille kasv kahanes kaks korda, vahendab CNN.
India majandus ei õitse nii, nagu varem.
Foto: AFP/Scanpix

Kui veel kolm aastat tagasi kasvas India majandus aastas 9%, siis tänavu kolmandas kvartalis jäi kasv 4,5% juurde. Tegu on kõige tagasihoidlikuma tempoga alates 2013. aastast. Eelmisel aastal kasvas India majandus kolmandas kvartalis 7%, tänavu teises kvartalis jäi kasv 5% juurde.

India majanduskasv on aeglustunud nüüdseks juba kuus kvartalit jutti. CNN kirjutab, et selle üks põhjuseid võib olla India tehaste nõrkus. Tootmissektor kukkus eelmises kvartalis 1%, samas kui läinud aasta samal perioodil jäi kasv 6,9% juurde.

Eriti valusa hoobi sai aga riigi põllumajandussektor, mille kasv kahanes kaks korda.

India majandus on olnud terve viimase aasta päris suure surve all. Riigi autotööstus on olnud sunnitud koondama tuhandeid inimesi, tarbekaupade tootjad nagu Unilever on pidanud hakkama toodete hindu kärpima, sest nõudlus on jäänud kesiseks.

Alates maikuust on India uus valitsus püüdnud majandust elavdada mitmel moel: leevendatud on regulatsioone, idufirmadele on kehtestatud maksuvabastus ning kodu- ja autolaene on samuti tarbijate jaoks odavamaks tehtud. Lisaks on India Pank kärpinud intressimäärasid.

Capital Economicsi analüütikud kirjutvad hiljutises analüüsis, et kuna India majandus suure tõenäosusega lähiajal ei taastu, kärbib keskpank intressimäärasid ilmselt ka järgmisel nädalal. Ei maksa imestada, kui sama sammu korratakse veel ka veebruaris.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105