Autor: Liina Laks • 19. detsember 2019

PRFoods otsib võlakirjadega ligi 10 miljonit eurot

PRFoods teatas võlakirjade emissioonist, mille käigus on tal plaanis koguda kuni 9,5 miljonit eurot.
PRFoodsi tehas Saaremaal.
Foto: Irina Mägi

Kokku plaanib PRFoods emiteerida kuni 95 000 võlakirja nimiväärtusega 100 eurot võlakirja kohta ning maksimaalse koguväärtusega kuni 9,5 miljonit eurot. Võlakirjade lunastamise tähtaeg on 5 aastat. Intressimäära kohta teatas ettevõte, et see on „fikseeritud ja pole suurem kui 7% kalendriaastas“.

Pakkumine toimub uue aasta esimeses kvartalis ning PRFoods plaanib kõigepealt läbi viia mitteavaliku pakkumise ning seejärel täiendava avaliku pakkumise Eestis. Samas rõhutas PRFoods, et lõplikku otsust emiteerimise kohta vastu võetud pole – selle saab teha siis, kui SEB Pank annab asjaks lõpliku nõusoleku.

Milleks kulutatakse?

Võlakirjaemissioonist saadavaid vahendeid plaanib börsifirma kasutada valdavalt SEB Panga investeerimislaenu refinantseerimiseks ja investeeringuteks kalakasvatustesse Soomes, Rootsis ja Eestis ning muudel ärilistel eesmärkidel.

Võrreldes olemasoleva laenu tagasimaksegraafikuga võimaldaks võlakirjade tagasimaksegraafik eelduslikult vabastada iga-aastaselt ligikaudu 2 miljonit eurot rahavooge võlakirja kehtivuse ajal.

Millega tagatakse?

Võlakirjad plaanitakse tagada järgnevate pantidega, mis seataks PRFoodsi kontserni kuuluvate äriühingute olemasolevate finantskohustuste tagamiseks seatud tagatistest tagapool olevatele järjekohtadele:

1. hüpoteek osaühingule Vettel kuuluvale kinnistule (kinnistusregistri registriosa numbriga 1586334 ja asukohaga Kärsa, Suure-Rootsi küla, Saaremaa, Eesti);

2. kommertspant osaühingu Vettel vallasvarale;

3. hüpoteek Heimon Kala Oy-le kuuluvale kinnistule (Soome kinnistusregistri numbriga 109-573-14-1 ja asukohaga Kuittila, Soome Vabariik);

4. pandid PRFoodsi tütarühingute Heimon Kala Oy, Oy Trio Trading Ab ja Överumans Fisk AB 100% aktsiatele. Oy Trio Trading Ab ja Heimon Kala Oy ühinemise järgselt jääksid pandituks vaid Heimon Kala Oy ja Överumans Fisk AB aktsiad.

Investeerimislaenu tagasimaksmisel ning pärast seda, kui SEB Pank vabastab PRFoodsi tütarühingule Saaremere Kala ASile kuuluvatele JRJ & PRF Limitedi aktsiatele (mis moodustavad ligikaudu 85% JRJ & PRF Limitedi kõigist aktsiatest) seatud pandi, panditaks võlakirjadest tulenevate kohustuste tagamiseks ka vastavad aktsiad.

PRFoodsi nõustavad kavandatud võlakirjade emissiooni ettevalmistamisel juriidilistes küsimustes advokaadibüroo Cobalt ja finantsküsimustes Redgate Capital.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960