Autorid: Põllumajandus.ee , Metsamajandusuudised.ee • 19. detsember 2019

Töötasu alammäär tõuseb 2020. aastal 584-le eurole

Valitsus kinnitas tänasel istungil 2020. aasta töötasu alammääraks 584 eurot ja minimaalseks tunnitasuks 3,48 eurot.
Töötasu alammäär tõuseb uuest aastast 44 euro võrra.
Foto: Liis Treimann

Töötasu alammäär tugineb Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu vahel 25. novembril sõlmitud kollektiivlepingule, millega sotsiaalpartnerite keskorganisatsioonid leppisid kokku töötasu alammäära tõstmises 2020. aastal.

„On oluline, et alampalk tõuseks järjepidevalt ning võimaldaks ka Eestis väärikat äraelamist. Toetan meie töötasu alammäära kujundamise traditsiooni, kus just tööturu osapooled lepivad selle omavahel kokku. Töötasu alammääraga tagame inimeste minimaalse heaolu, aga meie eesmärk järgnevateks aastateks peab olema jõuda vähemalt 40 protsendini keskmisest palgast,“ sõnas sotsiaalminister Tanel Kiik.

Maksu- ja Tolliameti andmetel oli 2019. aastal ühes kuus keskmiselt 20 500 täisajaga töötajat, kes teenisid töötasu alammäära 540 eurot, moodustades sellega 4,3% kõigist töötasu saanud töötajatest.

Töötasu alammäära tõus toob kaasa töötasude ja palga tõusu ning hüvitiste suurenemise. Suurenevad näiteks vanemahüvitis, lapsepuhkuse tasu ja hoolduspuhkuse tasu. Samuti võib töötasu alammäära tõus kaasa tuua ka kohalike omavalitsuste makstavate toetuste ning hüvitiste tõusu, kuid mõjutada ka pakutavate teenuste hindu, kui kohalik omavalitsus on need sidunud töötasu alammääraga.

Samuti muutuvad sellega seoses trahvid ja maksud. Näiteks lapse elatisraha tuleb uuest aastast maksta senise 270 euro asemel 292 eurot ning tõusevad ka haldusrikkumiste rahatrahvid, mida arvestatakse päevapalga ulatuses.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105