Autor: Põllumajandus.ee • 17. jaanuar 2020

Maaeluminister allkirjastas Grüne Wochel koostöölepingu Moldova kolleegiga

Maaeluminister Arvo Aller võõrustas Berliinis toimuval messil Grüne Woche Eesti messialal Moldova põllumajanduse ja regionaalarengu ministrit Ion Perjut, kellega ühtlasi allkirjastati kahe riigi ministeeriumite vaheline koostööleping.
Maaeluminister allkirjastas Grüne Wochel koostöölepingu Moldova kolleegiga.
Foto: Maaeluministeerium

„Usun, et täna sõlmitud koostööleping annab kahe riigi aktiivsele koostööle hoogu juurde. Allkirjastatud tegevuskava seab raami koostööle nii ministeeriumide kui ka nende allasutuste vahel, mis annab lootust mitmesuguste kasulike projektide sünnile,“ ütles Arvo Aller.

Moldova põllumajanduse ja regionaalarengu minister tänas Eestit senise toetuse ja abi eest. „Eesti jagatud kogemused ja tavad erinevates põllumajanduse ja maaelu valdkondades on olnud Moldova jaoks väga olulised,“ kinnitas minister Ion Perju.

Moldova impordib praegu kaks korda rohkem kui ekspordib. Riigi eesmärk on suurendada eksporti Euroopa Liitu. Moldova oleks esmajärgus huvitatud mee ja munapulbri ekspordimahu suurendamisest; selle eeltingimus on loomsete kõrvalsaaduste käitlemise tehase ehitamine, kus Eesti on valmis pakkuma oma kogemusi ja abi.

Maaeluminister Arvo Aller kutsus Moldova ministri ja delegatsiooni Eestisse sügisel toimuvale põllumajanduse konverentsile ja palus Moldova toetust 2025. a kuulutamisele rahvusvaheliseks rukkiaastaks.

Ion Perju kinnitas Moldova toetust rahvusvahelisele rukkiaastale ja esitas minister Arvo Allerile vastukutse Moldovas oktoobris toimuvale veinifestivalile.

17.–26. jaanuarini toimuv Grüne Woche on üks maailma suurimaid ja pikima ajalooga põllumajandus- ja toidumesse, kus Eesti osaleb 1994. aastast. Seekord on 129 000 ruutmeetri suurusel messialal esindatud üle 1800 eksponendi 72 riigist, mis on Grüne Woche 94 aasta pikkuse ajaloo rekordtulemus. Eesti on väljas 100-ruutmeetrisel messialal.

Grüne Woche eripäraks on viimasel paarikümnel aastal kujunenud messiga paralleelselt toimuvad kõrgetasemelised poliitikafoorumid, kus ministrid ja poliitikakujundajad lahkavad globaalseid põllumajanduse ja toidutootmise päevaprobleeme.

Eesti maaeluminister Arvo Alleril on Moldovale lisaks kohtumised ka Ukraina, Horvaatia, Gruusia ja Kasahstani põllumajandusministriga ning lisaks ühislõuna Läti, Leedu ja Poola ministriga.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960