Autorid: Põllumajandus.ee , Metsamajandusuudised.ee • 13. märts 2020

Eestis kuulutati välja eriolukord

12. märtsi hilisõhtul teatas Vabariigi Valitsus, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on Eestis välja kuulutatud eriolukord. Mida see tähendab?
Eesti peaministrit Jüri Ratas
Autor: Liis Treimann

„Valitsuse absoluutne prioriteet on kaitsta kujunenud olukorras Eesti inimeste tervist,“ rõhutas peaminister Jüri Ratas. „Eriolukord on vajalik, et Eestis kõige tõhusamalt koroonaviiruse leviku vastu seista. Riik peab saama kodanikele anda selgeid ja vajadusel kohustuslikke korraldusi, mis aitaksid viiruse levikule piir panna.“

Peaminister lisas, et üksnes riigi tegevusest kriisist ülesaamiseks enam ei piisa. „Oleme jõudnud olukorda, kus iga inimene peab panustama rahvatervise kaitseks. Mõistan ebamugavust, mida eriolukorra väljakuulutamine meile kõigile tekitab, kuid kaalul pole ainult inimeste tervise, vaid ka elude kaitse.“

Samuti ütles Ratas, et kuna viiruse levik on kompleksne nähtus, millel on mõju paljudele erinevatele Eesti eluvaldkondadele, siis nõuab sellega tegelemine erakorralisi meetmeid. „Rahvatervise kõrval on eelkõige oluline tagada viiruse levikuga seotud majanduse probleemidega seotud olukordade tõhus ja operatiivne lahendamine,“ lausus peaminister.

„Viiruse levikust põhjustatud hädaolukorda ei ole võimalik enam lahendada ilma hädaolukorra seaduses sätestatud juhtimiskorraldust rakendamata,“ lisas ta.

Eriolukord kehtib 1. maini 2020, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Eriolukord tähendab:

📌 Alates esmaspäevast viiakse õppetöö üle kaug- ja koduõppevormile;

📌 Kõik avalikud kogunemised on keelatud;

📌 1. maini suletakse muuseumid ja kinod ning teatrietendused, kontserdid ja konverentsid keelatakse;

📌 Spordivõistlused on keelatud 1. maini;

📌 Piiridel kehtestatakse sanitaarkontroll;

📌 Peatub kruiiside müük Tallinn-Stockholm-Tallinn liinile;

📌 Raamatukogud jäävad avatuks.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751