Autor: Põllumajandus.ee • 13. aprill 2020

BaltCap omandas Leedu lihatööstusettevõtted

BaltCap ostis Leedu lihatööstusettevõtte oma mullu loodud fondi esimese investeeringuna.
Autor: BaltCap
BaltCap Private Equity Fund III omandas Leedu juhtiva lihatööstusettevõtte Krekenavos Agrofirma Mesa LT kaudu ja omab nüüd ühisettevõtte enamusosalust. Vähemusosalus kuulub ettevõtte tegevjuhile Linas Grikšasele.

Tehing sai Leedu konkurentsiameti heakskiidu käesoleva aasta märtsis. Tegemist on BaltCapi värskeima, 126 miljoni euro suuruse kogumahuga erakapitalifondi esimese investeeringuga.

Fondi partneri Šarūnas Alekna sõnul lähtuvad nad strateegiast "osta ja arenda". Alekna lisas, et nad näevad potentsiaali kasvatada ettevõte regiooni tipptegijaks ning juhtkond on tõestanud, et suudab kohaneda keerulistele muutustele ka globaalse kriisi kiuste.

"Viisime tehingu edukalt lõpuni hoolimata riiklikust eriolukorrast, edastades sellega positiivse sõnumi kogu turule – elu ei jää koroonakriisi tõttu seisma," lisas Alekna.

Krekenavos Agrofirma tegevjuhi Linas Grikšase sõnul ei ole COVID-19 pandeemia toidutööstust väga tugevalt mõjutanud, kuid siiski on tajutav tarneahela aeglustumine ning klientide muutuvad eelistused.

AB Swedbank andis tehingu läbiviimiseks ning olemasolevate kohustuste refinantseerimiseks 16 miljoni euro suuruse laenu.

Krekenavos Agrofirma on Leedu suurimaid lihatööstusi, mis on tegutsenud üle 20 aasta. Ettevõte hõlmab enam kui poole riigi värske liha turust ja umbes 16% kuumtöödeldud lihatoodete turust. Krekenavos Agrofirma müügitulu eelmisel aastal oli 122 miljonit eurot ning puhaskasum 4,7 miljonit eurot.

Loe täismahus uudist Äripäeva veebist.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616