Viimastel aastatel on olnud raskusi leida kindlustusandjaid, kes oleksid valmis kindlustama Eesti teraviljakasvatajate saaki ja seetõttu põllumehed pole suutnud ära kasutada riigi poolt pakutud 2 miljoni euro suurust põllumajanduskindlustustoetust.

- Suvi tõi kaks erinevat saagikindlustuse filosoofiat võistlema PRIA põllumajanduskindlustustoetusele.
- Foto: Pixabay
Pea kahekümneaastase kindlustuskogemusega Priit Kasemaa juhitud Advan Kindlustusmaakler OÜ koostöös Ukraina ja Balti riikide kogenenuima saagikindlustuse eksperdi Maksym Shyloviga tõi Eesti turule lisaks traditsioonilisele saagikindlustusele, ka ilmastikuparameetrite kindlustuse.
Tegu on rahvusvaheliste kindlustusandjate poolt pakutavate lahendustega, millede leidmiseks viidi läbi konkurss kus osalesid ka maailma suurimate kindlustusgruppide Euroopa põllumajanduskindlustustele spetsialiseerunud osakonnad. Mõlema lahenduse kohta saab lugeda rohkem ja nõu küsida
www.saagikindlustus.ee kodulehelt.
Kindlustuslahenduste väljatöötamisel kasutati põllumajandusökonoomika konsultandi ja Maaülikooli doktorandi Aadi Remmiku juhitud Tartu idufirma CropIT OÜ arendatavaid põllumajandusandmete agregeerimise ning haldamise teenuseid. See koostöö on ka aluseks edasisele põllumajanduskindlustuse sõlmimise ning kahjukäsitluse innovatsioonile, mille eest vastutab CropInsTech ärinime kasutav idufirma, kellel on plaanis väljatöötatava lahendusega jõuda Ameerika Ühendriikide ning Argentiina turgudele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Põllumeestel on aega esitada kindlustusmaksest 70% katva toetuse avaldusi 10. juunist kuni 17. juunini 2020 kasutades PRIA Põllumajanduskindlustustoetus 2020 taotluse linki, mille leiab
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.