Autor: Anu Jõgi • 17. juuni 2020

Norra lõhe vabanes Hiinas koroonasüüst

Norra lõhe vabanes Hiinas koroonasüüst
Autor: Meeli Küttim
Hiina ja Norra ametivõimud on jõudnud järeldusele, et Norra lõhe polnud ilmselt uue koroonaviiruse allikas, mis avastati Pekingi turu lõikepindadelt, ütles täna Norra kalanduse minister.

Reuters kirjutab, et järeldus tehti kahe riigi ametivõimude eilsel nõupidamisel, nagu ütles minister Odd Emil Ingebrigtsen.

„Me võime minema pühkida kahtlused ja Norra lõhe ekspordi peatamise Hiinasse,“ ütles Ingebrigtsen videokonverentsil.

Koroonaviiruse elavnemine viimasel kuuel päeval Hiina pealinnas Pekingis on hakanud sealset igapäevaelu mõjutama ja on tekitanud hirmu, et kogu linn võidakse sulgeda, kui uute juhtumite arv kasvab.

Loe lisaks
Saaremaa kalakasvanduses lasti vette kümnete tonnide jagu kalamaime

Hiina peatas laupäeval Euroopa lõhe impordi, kui koroonaviirust leiti Pekingi Xinfadi turu kalatöötlemisvarustuselt, ja kala eemaldati Pekingi poodidest.

Norra kalatootjate sõnul tühistati kõik nädalavahetuse tellimused, kuigi Norra toiduohutuse ameti kinnitusel pole mingeid tõendeid, et kala oleks nakatunud.

Norra lõhetootjate aktsiad, mis esmaspäeval tegid läbi languse, on täna tõusnud. Turuliidri Mowi aktsia kerkis täna 3,5 protsenti ja Salmar 2,5 protsenti. Investor Toomase portfellis oleva Lery Seafoodi aktsia kerkis täna 0,64 protsenti.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616