• 16.03.21, 09:00

Andmete kogumiseks on vaja vilja kasvatada

Aruandluses koosneb põlluharimine numbritest. Põllupiir, pindala, tehtud tööd ja mahud, tööajad ja tootlikkused, kasutatud materjalid ning saadud saagi andmed – näitajad, mis iseloomustavad viljakasvatuse käiku ja tulemusi. Põllul tehtava kirjapanek on nii elementaarselt loogiline kui ka vajalik ning nõutav toiming.
Andmete kogumiseks on vaja vilja kasvatada.
  • Andmete kogumiseks on vaja vilja kasvatada.
  • Foto: Julia-Maria Linna
Selge, et seda saab teha märkmikus, arvutustabelites või vastavate spetsiaalsete tarkvaralahenduste ja pilveteenustega. Kõikide nende viisidega pannakse aga andmed enamasti kirja tööst lahus. Harvem kasutatakse võimalust, et tänapäevased masinad panevad andmed ise kirja vastavat tööd tehes.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.10.25, 16:55
Eigo Siimu: põllumajanduses loeb usaldus – kui põllumehel läheb hästi, läheb hästi ka meil
Scandagra Eesti AS tegevjuhi Eigo Siimu sõnul on põllumajandusvaldkonna süda koostöö ja vastastikune usaldus. Pärast esimest kümmet kuud ametis tõdeb ta, et sektor on küll keerulises seisus, kuid just nüüd on kõige olulisem seista põllumehe kõrval ja aidata tal raskused üle elada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele