Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kiirortofotod on huvilistele näha juba peagi pärast ülelende

Maa-ameti uus kiirortofoto teenus võimaldab kõigil huvilistel tänavusel aeropildistamise hooajal tehtud ortofotosid näha juba mõne aja möödudes pärast ülelende. Fotod lisanduvad jooksvalt kogu hooaja vältel.
Igal aastal lendab Maa-ameti lennuk üle enam kui poolest Eestimaast.
  • Igal aastal lendab Maa-ameti lennuk üle enam kui poolest Eestimaast.
  • Foto: Maa-ameti fotoladu, kuvatõmmis
„Kiirortofotode koostamise puhul on tegemist osaliselt automatiseeritud protsessiga, seega pole nad ametlikuks lõppkasutamiseks, vaid võimaldavad huvipakkuvale piirkonnale muutuste tuvastamiseks kiire pilgu peale visata,“ selgitas Maa-ameti peadirektori asetäitja Artu Ellmann. Ta lisas, et ametlikud ortofotod lisanduvad Maa-ameti geoportaali alates suve esimesest poolest järk-järgult. „Segaduse vältimiseks on kiirortofotode kasutamisel kohustuslik ära märkida nende päritolu ja väljavõtte tegemise aeg,“ märkis Ellmann.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele